Луцький краєзнавець-чиновник видав книгу про історію міста

Луцький краєзнавець-чиновник видав книгу про історію міста
Автор книги Петро Троневич

Волинський історик та краєзнавець Петро Троневич опублікував 41 оповідання з давньої історії Луцька. Збірка вийшла накладом 500 примірників.

Презентація видання відбулась у Луцьку, повідомляє Суспільне.

«Багато інформації про наше місто у мене зібралося, історичної інформації, і захотілося її подати в такій доступній формі, щоб зацікавити в першу чергу молодь, дітей, а також і дорослим щоб це було цікаво читати», – розповів Петро Троневич.

У першому оповіданні збірки автор описує історію створення обласного центру Волині. Далі у збірці – історія про покровителя міста Святого Миколая. Продовжує книгу оповідання «Великий князь Дмитро-Любарт».

Зі слів Петра Троневича, зі збірки читачі зможуть дізнатися про луцьку цеглу і книгодрукування, про ринок в Луцьку і про луцькі гроші, про монастирі і школи, які діяли на території обласного центру Волині, про луцьку війну і національні меншини, які проживали у місті.

«Всі оповідання в такій історичній, хронологічний послідовності, а висвітлюють різні події: політичні, природні, воєнні, стихійні лиха і, звичайно, економіку, торгівлю, розбудову міста. Місто наше старовинне і дуже цікаве. Мало яке місто України може похвалитись, наприклад, таким замком, як у Луцьку. А чому замок такий? Тому що місто Луцьк було столицею Волинсько-Галицького князівства, яке успадкувало державність від Київської Русі. Тобто місто Луцьк є столичним містом українських земель», – зазначив автор.

Книга «Оповідання з давньої історії Луцька» – це друге, доповнене видання. Ілюстрації до книги зробив художник Олександр Качановський.

Нагадаємо, Петро Троневич є заступником начальника відділу охорони культурної спадщини департаменту культури Луцької міської ради.

 
"Оповідання з давньої історії Луцька" опублікував волинський краєзнавець

41 оповідання з давньої історії Луцька опублікував волинський історик та краєзнавець Петро Троневич. Збірка вийшла накладом 500 примірників.

Posted by UA: Волинь on Saturday, 21 December 2019

 


Бажаєте читати першим найважливіші новини Луцька та Волині? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram! Також за нашим сайтом можна стежити у Facebook, Google+ та Instagram.

Залишити коментар
#БудьПершим — підписуйся на нас у соцмережах:
Попередня новина Равлики, сири, меди. У Луцьку виробники продавали власну продукцію на ярмарку
Наступна новина До 12-ї години проголосували 17%. Як проходять вибори у Сошичненській ОТГ
Останні новини
Схожі новини