
Битва за Торецьк на Донеччині триває вже понад десять місяців. Це одна з найдовших і найжорсткіших операцій у межах повномасштабної війни. Місто практично повністю зруйноване, але українські захисники зі 100-ї окремої механізованої бригади тримають оборону, стримуючи безперервні штурми противника.
Про це йдеться у сюжеті 5 каналу.
«Тяжко воювати, тим більше — це 10-й місяць. Уже наша бригада стоїть на цьому напрямку, та з міста буквально нічого не лишилося. Бахмут був живіший, навіть ціліший, ніж зараз Торецьк», — розповідає головний сержант взводу БпАК мотопіхотного бату 100 ОМБр «Отче».
Ворог постійно підтягує резерви, атакує мотоштурмовими групами, застосовує важку артилерію та авіаційні удари. Проти українських військових масово використовуються FPV-дрони, які ускладнюють постачання на передову.
«Найбільше втрат ми несемо через FPV-дрони, які на оптоволокні. Вони сильно співпрацюють з артилерією важкою... Вони нищать нам доїзд до позицій — це створює певний дискомфорт, проблеми з логістикою …
… Постійні прильоти кабів. Важка артилерія — це 152-й калібр, 122-й калібр. Міномети їхні — 120-й — теж часто використовуються», — додає головний сержант мінометного взводу з мехбату Роман Тарасюк.
Окупанти просочуються у місто невеликими групами, намагаючись закріпитися у підвалах та будинках. Лінія фронту може бути одним будинком. В одному під’їзді — окупанти, в сусідньому — наші захисники.
Українська артилерія намагається вражати ворога на підступах, однак тактика противника стала більш обережною.
«Раніше під’їжджали прямо до міста на машинах. Зараз бояться, бо ми їх розбиваємо... Вони йдуть пішки», – розповідає головний сержант батареї у самохідному артдивізіоні «Дід».
Попри все, українські воїни продовжують стримувати ворога. Втрати противника вже перевищили 20 тисяч убитими, але прорвати оборону ЗСУ окупанти так і не змогли.
«Ми стоїмо, вони лізуть — і все», — підсумовує головний сержант батареї у самохідному артдивізіоні «Дід».
Більше у відео:
Бажаєте читати першим найважливіші новини Луцька та Волині? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram! Також за нашим сайтом можна стежити у Facebook, Google+ та Instagram.