Мінекології дасть 25 мільйонів гривень на каналізування Шацька. ФОТО

Мінекології дасть 25 мільйонів гривень на каналізування Шацька. ФОТО
Шацькі озера

Після анексії Криму кількість відпочивальників, що протягом курортного сезону приїздять на Шацькі озера, виросла майже вдвічі. Наразі ця кількість складає майже 200 тисяч людей. Люди хочуть відпочивати з комфортом.

Однак ситуація з комунальними зручностями в районі Шацьких озер бажає бути кращою. Тому для району, який заробляє на туристах, це проблема номер один.

«На сьогодні не всі території навколо озера Світязь каналізовані, розповів Василь Голядинець, голова Шацької райдержадміністрації, під час зустрічі з журналістами у рамках прес-туру на тему «Шацька селищна ОТГ: переваги децентралізації та самостійного господарювання, здобутки і плани», організованого Волинським РВ Асоціації міст України в рамках проекту «ПУЛЬС», який АМУ втілює за підтримки USAID. До мереж централізованого водопостачання і водовідведення під’єднані частина селища Шацьк, урочище Гряда і частково Ступа. На сьогодні ми розробили проект каналізування трьох населених пунктів Світязя, Пульма і селища Шацьк, що реалізується в рамках програми транскордонного співробітництва «Польща-Білорусь-Україна». Загальний кошторис проекту 6,4 мільйона євро. Документи у Брюсселі на погодженні. Наразі маємо приємну новину Мінекології виділило кошти у сумі 25 мільйонів гривень на співфінансування проекту».

За словами начальника КП «Будинкоуправління» Івана Коваля, у 2002 році поля фільтрації у Шацьку законсервували. Замість них збудували очисні споруди, де нечистоти переробляють за сучасними технологіями. Зокрема, тут відбувається біологічна очистка стічних вод анаеробними бактеріями. Тому на очисних спорудах у Шацьку не чути ніякого неприємного запаху.

«Донедавна потужності очисних споруд були задіяні лише на 15-20 відсотків, каже Іван Коваль, проводячи екскурсію очисними системами селища для журналістів. Тому цей об’єкт для нас був збитковим. За рік «набігало» приблизно 200 тисяч гривень. Нині з підключенням 530 будинків Шацька до нової системи каналізування та введенням в експлуатації ще однієї черги очисних споруд, сподіваємось, що вийдемо на нуль. Загалом за рік у Шацьку очисні системи можуть переробити 40 тисяч метрів кубічних нечистот. Якщо ми хочемо зберегти озера для нащадків, ми мусимо приділяти цьому питанню належну увагу».


Бажаєте читати першим найважливіші новини Луцька та Волині? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram! Також за нашим сайтом можна стежити у Facebook, Google+ та Instagram.

Залишити коментар
#БудьПершим — підписуйся на нас у соцмережах:
Попередня новина У селі на Волині відкрили першу піцерію. ФОТО
Наступна новина На Волині 42-річна жінка захворіла на кір. ВІДЕО
Останні новини
Схожі новини