Міносвіти оприлюднило графік проведення ЗНО у наступному році

Міносвіти оприлюднило графік проведення ЗНО у наступному році

Майбутні абітурієнти вже сьогодні можуть спланувати, як і коли їм готуватися до тестів. Міністерство освіти й науки затвердило календарний план проведення зовнішнього незалежного оцінювання у 2018 році. А ще – оголосило про старт безплатних курсів підготовки до ЗНО на спеціальному інтернет-ресурсі.

Тож коли та які тести складатимуть вступники вишів? Де вони можуть безплатно «підтягнути» свої знання? Про це в розмові з Наталією Радиш, експертом із питань освіти Громадянської мережі «Опора», – пише Експрес

– Учасники ЗНО передусім повинні зареєструватися. Коли вони це можуть зробити?  

– Реєстрація на зовнішнє незалежне оцінювання триватиме від 6 лютого до 19 березня 2018 року. Щоправда, до 2 квітня ще буде можливість змінити відповідні дані. До 30 квітня усі зареєстровані учасники отримають на своїх інформаційних сторінках запрошення-перепустки, у яких буде зазначено час і місце проведення тестувань.  

– Коли розпочнуться самі тестування?  

– Наступного року зовнішнє незалежне оцінювання стартує 22 травня. Цього дня випускники шкіл складатимуть тести з математики. Також у травні відбудеться ЗНО з української мови й літератури – 24 числа, з іспанської, німецької та французької мов – 29-го. ЗНО з решти предметів триватиме з 1 червня по 13 червня. Зокрема: з англійської мови – 1 червня, з біології – 4-го, з історії України – 6-го, з географії – 8-го, з фізики – 11-го, з хімії – 13 червня. Це основна сесія ЗНО.  

– А додаткова?  

– Додаткова сесія для тих, хто не зміг узяти участь в основній сесії, відбудеться з 2 по 11 липня 2018 року. Графік буде оприлюднений одатково – до 30 квітня. Реєстрація на додаткову сесію триватиме з 3 по 21 травня. Зазначу, що таким правом можуть скористатися ті, хто з поважних причин не взяв участі в основній сесії. Наприклад, учасники антитерористичної операції чи особи з окупованого Криму та неконтрольованих територій Донбасу.  

– Коли будуть відомі результати тестувань?  

– Інформація про підсумки основної сесії зовнішнього незалежного оцінювання з усіх навчальних предметів буде розміщена на інформаційних сторінках учасників до 21 червня 2018 року. Результати з української мови та літератури, іноземних мов, математики, біології оголосять до 15 червня, з історії України, географії, фізики, хімії – до 21 червня.  

Оголошення результатів учасників додаткової сесії оцінювання відбудеться не пізніше 17 липня 2018 року. Нагадаю, що учасники, яких не задовольнили отримані бали, мають право на апеляцію. Скарги розглядатимуть, починаючи з дня оголошення результатів кожного тесту.  

Що ж до того, чи зможуть абітурієнти скористатися результатами ЗНО попередніх років, то про це Міносвіти повідомить в Умовах прийому до вищих навчальних закладів, які будуть оприлюднені в жовтні цього року.  

– Міносвіти оголосило про старт безплатних онлайн-курсів для майбутніх учасників тестувань. Про що саме йдеться?  

– Ті, хто хоче пройти підготовку до ЗНО, повинні зареєструватися на сайті prometheus.org.ua. Наразі доступними є онлайн-курси з трьох предметів: української мови й літератури, математики та історії України. Кожен курс складається з ілюстрованих відеолекцій та інтерактивних завдань, що дозволяють закріпити отримані знання. Водночас працює форум, на якому слухачі можуть ставити запитання викладачеві та пілкуватися одне з одним. Усе, що потрібно для участі в такому курсі, – це комп’ютер та наявність доступу до мережі інтернет.


#БудьПершим – підписуйся на нас у соцмережах : facebook instagram telegram youtube 


Бажаєте читати першим найважливіші новини Луцька та Волині? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram! Також за нашим сайтом можна стежити у Facebook, Google+ та Instagram.

Залишити коментар
#БудьПершим — підписуйся на нас у соцмережах:
Попередня новина В ОДА пояснили, де взяти кошти на ремонт клубу у селі на Волині
Наступна новина У Луцькій мерії - кадрові зміни
Останні новини
Схожі новини