Волинь - серед лідерів за порушеннями на виборах в 2015

Волинь -  серед лідерів за порушеннями на виборах в 2015
Фото ілюстративне

Волинь серед областей, де під час місцевих виборів 2015-го року зафіксовали найбільше фактів порушень виборчих прав. Окрім Волинської велику кількість порушень  зафіксовано в Одеській, Тернопільській та Чернігівській областях.

За злочини на виборах 2015 року до судів у різних регіонах держави направлено 75 кримінальних проваджень,  було засуджено 81 особу, – повідомляють у  департаменті комунікації Національної поліції України.

Покарання встановлювалися судом залежно від тяжкості кримінального правопорушення. Переважно цих осіб суд звільняв від відбування основного покарання з випробуванням на певний іспитовий строк. Водночас у 2018 році вже винесений вирок з реальним відбуванням покарання у вигляді позбавлення волі – за підкуп виборців на виборах в ОТГ.

Згідно з даними аналізу, найбільше було зафіксовано злочинів, передбачених ч.1 статті 158-1 (Незаконне використання виборчого бюлетеня, бюлетеня для голосування на референдумі, голосування виборцем, учасником референдуму більше ніж один раз) Кримінального кодексу. За цією статтею судами винесено 25 вироків стосовно 25 осіб.

Другим за чисельністю (20 вироків) є голосування виборцем, який бере участь у виборах на виборчій дільниці більше ніж один раз  за змовою з членом виборчої комісії.  За вчинення подібного злочину засуджено 23 особи.

«Трійку» найчастіше вчинюваних кримінально-караних порушень замикає склад злочину, передбаченого статтею 160 (Підкуп виборця, учасника референдуму) Кримінального кодексу. За цією статтею суди винесли 18 вироків, засуджено 23 особи.

Відтак з урахуванням тяжкості вчинених злочинів, пом’якшуючих обставин, статусу учасника виборів суди встановили різні міри покарання для кожного з фігурантів справ про порушення на виборах 2015 року.

Першим за частотою застосування до порушників стало покарання у вигляді як штрафу – до них було засуджено 38 осіб із 81-єї. Суми штрафів коливалися від 510 до 8,5 тисяч гривень – залежно від статусу порушника.

Крім того, 27 громадян були засуджені до позбавлення волі строком на 5 років, 7 осіб – до 3 років позбавлення волі, ще 9 осіб – до покарання у вигляді обмеження волі на строк від 1 до 3 років. При цьому всі громадяни, засуджені до позбавлення або обмеження волі за порушення виборчих прав, були звільнені від відбування покарання з іспитовим терміном.


Бажаєте читати першим найважливіші новини Луцька та Волині? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram! Також за нашим сайтом можна стежити у Facebook, Google+ та Instagram.

Залишити коментар
#БудьПершим — підписуйся на нас у соцмережах:
Попередня новина Лучанин, якого розшукували два тижні, гостював у знайомих
Наступна новина Савченко прокоментував обшуки на «Волиньприродресурсі»
Останні новини
Схожі новини