Мобілізація в Україні: чи можуть в ухилянта забрати житло

Мобілізація в Україні: чи можуть в ухилянта забрати житло

Мобілізація в Україні у вересні триває, як і дія воєнного стану. За порушення правил військового обліку призовників можуть оштрафувати або навіть посадити до в'язниці.

УНІАН розповіли, які є штрафи для ухилянтів з 1 вересня і що буде, якщо їх не сплатити.

Які є штрафи для ухилянтів і військовозобов'язаних

Військовозобов'язаним можуть виписати штрафи на підставі статей Кодексу про адміністративні порушення 210 – «За порушення правил військового обліку» і 210-1 - «За порушення законодавства про оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію».

Військовозобов'язаних під час війни можуть оштрафувати за:

  • не оновлення даних у ТЦК (це стосується і жінок-медиків);
  • не перебування на військовому обліку на обліку за місцем проживання, роботи або навчання;
  • втрату військового квитка;
  • переїзд, зміну місця роботи або сімейного стану без повідомлення військкомату;
  • неявку в ТЦК за повісткою;
  • відмову від проходження ВЛК;
  • відмову надавати будівлю, транспортний засіб та інше майно для мобілізаційних цілей і завдань.

На кожне порушення складається окремий протокол. Тобто якщо чоловік не з'явився за повісткою і не повідомив військкомат про переїзд, то йому можуть виписати відразу два штрафи.

Важливо зазначити: згідно із законом, штраф за не оновлення даних не накладається, якщо інформацію про призовника можна отримати з різних державних реєстрів або від банку.

Який штраф за неявку за повісткою

Штраф за неявку в ТЦК у воєнний час за новим законом становить від 17 000 до 25 500 гривень для громадян, і від 34 000 до 59 000 гривень для юридичних осіб. Його можуть виписати заочно, тобто без присутності порушника. Дізнатися про наявність штрафу можна через сервіс Opendatabot або в застосунку Дія.

Розмір штрафу може бути більшим за зазначену суму. Порушник зобов'язаний додатково погасити додаткові витрати, наприклад, судовий збір або складання акта обстеження майна боржника.

Кримінальна відповідальність настає, якщо чоловік пройшов ВЛК, визнаний придатним до служби і не з'явився за «бойовою» повісткою.

Що буде якщо не з'явився в ТЦК і не сплатив штраф

Багато призовників цікавиться, чи можуть відібрати квартиру за несплату штрафу від ТЦК. Така ситуація можлива тільки в разі, якщо розмір неоплачених штрафів становить понад 160 000 гривень. У такому разі житло порушника опиниться під арештом, а сума від його продажу піде на погашення боргу.

За меншої суми штрафу ухилянта можуть зобов'язати погасити заборгованість за рахунок цінного майна, іноземної валюти або конфіскації транспортного засобу.


Бажаєте читати першим найважливіші новини Луцька та Волині? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram! Також за нашим сайтом можна стежити у Facebook, Google+ та Instagram.

Залишити коментар
#БудьПершим — підписуйся на нас у соцмережах:
Попередня новина Священники з Волині молилися за Україну на Говерлі
Наступна новина Достойні зарплати й доплати: волинські прикордонники кличуть на службу
Останні новини
Схожі новини

Публікації відсутні