МОЗ заперечує запровадження платних пологів в Україні

МОЗ заперечує запровадження платних пологів в Україні

Міністерство охорони здоров’я України заперечує, що від 2019 року приймання пологів в Україні буде платним.

Про це повідомила прес-служба відомства.

«Пологи та спостереження за вагітністю будуть безоплатними в 2019 році і надалі. Держава компенсує на 100% вартість цих послуг. Медична реформа не передбачає введення оплати за пологи від породіль», – наголосили в міністерстві.

У МОЗ наголосили, що в останній редакції законопроекту № 6327 зазначається:

«У межах програми медичних гарантій держава гарантує громадянам, іноземцям та особам без громадянства, які постійно проживають на території України, та особам, яких визнано біженцями або особами, які потребують додаткового захисту, повну оплату за рахунок коштів Державного бюджету України необхідних їм медичних послуг та лікарських засобів, пов’язаних з наданням медичної допомоги у зв’язку з вагітністю та пологами».

За медичною реформою, що передбачає перехід на нову модель фінансування державою медичних послуг, які надаються українцям, зокрема спеціалізовані та високоспеціалізовані медичні заклади від 2019 року почнуть отримувати від держави оплату за конкретно надані послуги конкретному пацієнтові. Разом із тим, уже в 2018 році окремі послуги будуть оплачуватися з державного бюджету в рамках пілотних проектів, і одним із перших таких «пілотів» має стати оплата вартості пологів безпосередньо пологовим будинкам від Національної служби здоров’я за єдиним для всієї країни тарифом, мовиться в повідомленні МОЗ.

Міністерство порадило всім, хто цікавиться медичною реформою в Україні, щоб уникнути спотворення інформації і поширення недостовірних повідомлень про реформу, ознайомитися з останньою редакцією законопроекту про цю реформу.

Нагадаємо, раніше ЗМІ повідомляли, що новим проектом медичної реформи передбачалося запровадженням платних пологів в Україні від 2019 року.


Бажаєте читати першим найважливіші новини Луцька та Волині? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram! Також за нашим сайтом можна стежити у Facebook, Google+ та Instagram.

Залишити коментар
#БудьПершим — підписуйся на нас у соцмережах:
Попередня новина У Луцьку хочуть покращити контроль за торгівлею алкоголем
Наступна новина Клуб-броварня «Карабас Барабас» пропонує меню закладу


Останні новини
Схожі новини

Публікації відсутні