На «бюджетну» стоматологію не вистачає коштів, - ОДА

На «бюджетну» стоматологію не вистачає коштів, - ОДА

Волинська ОДА надіслала відповідь на запит депутата обласної ради Святослава Кравчука щодо організації проведення щорічних профілактичних оглядів ротової порожнини школярів.

«Станом на сьогодні в області, особливо в сільській місцевості, не організована робота з профілактичного огляду ротової порожнини лікарями-стоматологами в освітніх установах, що призводить до захворювання ротової порожнини та ускладнень в майбутньому серед учнів шкіл нашої області.

Прошу Вас на базі нашої стоматологічної поліклініки організувати виїзну бригаду з кваліфікованими спеціалістами і обладнанням. Відповідно до складеного графіку організувати цю роботу на території області. Особливу увагу звернути на сільські освітні заклади», – йдеться у запиті Святослава Кравчука.

В ОДА відповіли, що, згідно зі статистикою, в області – 67228 дітей шкільного віку.

«Стоматологами районів за 2016 р. оглянуто 47115 школярів, з числа оглянутих потребувало санації порожнини рота 22194 школярів. Стоматологами районів сановано 12047 школярів (в межах виділених коштів місцевими громадами).

Враховуючи те, що фінансування стоматологічної допомоги здійснюється з бюджету місцевих громад, для розв’язання цієї проблеми і подальшого функціонування наявних стоматологічних кабінетів у лікарських амбулаторіях, в т.ч. амбулаторіях загальної практики-сімейної медицини у сільській місцевості, та, враховуючи реформування охорони здоров’я, необхідно:

-    не допускати скорочення посад лікарів-стоматологів, особливо дитячих стоматологів;
-    не допускати закриття стоматологічних кабінетів при сільських лікувально-профілактичних закладах та стаціонарних стоматологічних кабінетів при закладах освіти;
-    ставити перед керівництвом районних рад питання про виділення коштів на проведення планової санації порожнини рота в організованих дитячих колективах (садочках, школах)», - пише у відповідь заступник голови ОДА Світлана Мишковець.

Читати далі


Бажаєте читати першим найважливіші новини Луцька та Волині? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram! Також за нашим сайтом можна стежити у Facebook, Google+ та Instagram.

Залишити коментар
#БудьПершим — підписуйся на нас у соцмережах:
Попередня новина Із автівки волинянина винесли понад 40 тисяч гривень
Наступна новина У волинянки біля ринку поцупили велосипедОстанні новини
Схожі новини

Публікації відсутні