На фінансування ветеринарної медицини в обласному бюджеті потрібно знайти 13 млн грн

На фінансування ветеринарної медицини в обласному бюджеті потрібно знайти 13 млн грн

Про це йшлося на сьогоднішньому засіданні постійної комісії обласної ради з питань бюджету, фінансів та цінової політики.

Нагадаємо, до 2015 року галузь фінансувалася з державного бюджету. З 01.01.2015 ст.90 Бюджетного кодексу України передбачили,що  видатки на заходи з проведення лабораторно-діагностичних, лікувально-профілактичних робіт, утримання ветеринарних лікарень та ветеринарних лабораторій здійснюються за рахунок коштів обласного бюджету. При цьому, не дотримано вимоги статті 85 Бюджетного кодексу України, яка передбачає, що держава може передати органам місцевого самоврядування право на здійснення видатків лише за умови відповідної передачі фінансових ресурсів у вигляді закріплених за відповідними бюджетами загальнодержавних податків і зборів або їх частки, а також трансфертів з Державного бюджету України.

При формуванні обласного бюджету нинішнього року департамент агропромислового розвитку ОДА пропонував виділити на потреби ветеринарної медицини 19 млн грн. Втім, згідно з пропозицією більшості депутатів,  галузь фінансували поквартально і всього в цьому році спрямували 12 млн грн. Перед  керівництвом ветмедицини в області поставили завдання оптимізувати мережу та збільшити кількість госпрозрахункових ставок.  Вважалося, що поквартальне фінансування пришвидшить процеси проведення реформ в галузі. Разом з тим, депутати обіцяли повернутися до питання дофінансування ветеринарної медицини.

На сьогоднішньому засіданні бюджетної комісії обласної ради начальник головного управління Держпродспоживслужби у Волинській області Богдан Лозинський заявив, що виділених коштів вистачило на шість з половиною місяців. "Частина людей перебуває у відпустках за власний рахунок. 11 наших установ мають борги по зарплаті", -- повідомив керівник. Він також вважає, що всі заходи з оптимізації бюджетних витрат в галузі проведені.

З цим не погоджується радник голови обласної ради Вячеслав Рубльов і докоряє пану Лозинському в небажанні переводити галузь на "госпрозрахункові рейки".

Зважаючи на підвищення мінімальної заробітної плати в Україні з 1 січня цього року, сума видатків з обласного бюджету на потреби ветеринарної медицини зросла. Крім виділених 12 млн грн, до кінця цього року потрібно відшукати ще понад 13 млн грн.

Виділити ці кошти переконували колег депутати Андрій Турак, Людмила Кирда та Анатолій Грицюк. "Медицина лікує людину, а ветеринарія зберігає людство", -- процитував віфдомого ветеринара та публіциста Сергія Євсеєнка Анатолій Грицюк.   Бюджетна комісія підтримала цю позицію. Частину коштів передбачать при внесенні змін до обласного бюджету вже на сесії, яка відбудеться 7 вересня.

Разом з тим, більшість комісії підтримує позицію Вячеслава  Рубльова про необхідність реформування галузі і оптимізації бюджетних витрат.

 Крім цього, депутати висловили підтримку проекту рішення Про звернення Волинської обласної ради до Кабінету Міністрів України щодо впорядкування питань з утримання та функціонування установ державної ветеринарної медицини, внесеному депутатом  Михайлом Імберовським.

У проекті звернення пропонується:
-  ініціювати перед Верховною Радою України внесення змін до Бюджетного кодексу України та віднесення з 01 січня 2018 року видатків на заходи з проведення лабораторно-діагностичних, лікувально-профілактичних робіт, утримання державних ветеринарних лікарень та ветеринарних лабораторій до видатків, що здійснюються з Державного бюджету України;
- з метою створення конкурентного середовища на ринку ветеринарних послуг, вирішення питань ідентифікації та штучного осіменіння тварин, здійснення протиепізоотичних заходів, покращення авторитету та матеріального стану працівників, прискорити роботу щодо реформування служби ветеринарної медицини, в тому числу перехід на приватну практику;
- розробити та затвердити Постанову Кабінету Міністрів України щодо переліку платних послуг, які надаються приватними лікарями з визначенням тарифів вартості за надані послуги;
- перегляд в сторону зменшення (за необхідності – ліквідації)  переліку інфекційних та паразитарних хвороб тварин, заходів з профілактики, які здійснюються за рахунок бюджетних коштів;
-  перегляд в сторону збільшення переліку кількості послуг та розміру плати за послуги спеціалістів ветеринарної медицини, які проводять ветеринарну практику;
- перегляд в сторону збільшення розміру плати за послуги з питань ветеринарної медицини, які надаються державними ветеринарними установами (зміни до наказу Міністерства аграрної політики та продовольства України від 13.02.2013 року № 96);
- внести зміни до Закону України „Про особливості приватизації майна в агропромисловому комплексі” щодо врегулювання процесу приватизації підприємств та установ ветеринарної та фітосанітарної сфери, а саме приміщення, що знаходяться на балансі державних лікарень ветеринарної медицини дозволити передавати на безоплатній умові спеціалістам ветеринарної медицини  за умови обов’язкового збереження профільності та основного виду діяльності (10 років).


Бажаєте читати першим найважливіші новини Луцька та Волині? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram! Також за нашим сайтом можна стежити у Facebook, Google+ та Instagram.

Залишити коментар
#БудьПершим — підписуйся на нас у соцмережах:
Попередня новина Оприлюднили статистику ДТП в Україні за участю нерозмитнених авто
Наступна новина Які хвороби може викликати вода з крану: відповідь вчених


Останні новини
Схожі новини

Публікації відсутні