На Волині провели аудит безбар’єрності у ЦНАПах: які недоліки виявили

На Волині провели аудит безбар’єрності у ЦНАПах: які недоліки виявили

Центри надання адміністративних послуг Вишнівської, Луцької, Нововолинської та Шацької громад пройшли аудит безбар’єрності. Перш за все, оцінювали умови доступу для всіх відвідувачів, зокрема людей з інвалідністю, ветеранів, батьків з маленькими дітьми та літніх осіб.

Про це інформує ОВА. 

Аудит охопив два ключові напрями:

  • просторову доступність – оцінювали зручність входу до ЦНАПу, маршрути всередині, паркування, зони очікування, наявність пандусів, поручнів та доступних вбиралень;
  • інформаційну доступність – перевіряли, чи зрозуміло подана інформація про послуги, чи можна легко орієнтуватися в приміщенні та на сайті, чи доступна вона для людей з порушеннями зору або слуху.

Зокрема, усі чотири ЦНАПи мають мобільні цифрові валізи, що дозволяють надавати адміністративні послуги людям, які не можуть особисто відвідати центр.

За підсумками проведеного аудиту інспектори виявили недоліки, серед яких:

  • пандуси, які не відповідають стандартам;
  • недостатня ширина дверних отворів;
  • відсутність або недоступність вбиралень;
  • перевантажені інформаційні стенди, невпорядковані документи;
  • потреба в доопрацюванні сайтів для кращої цифрової доступності.

Далі, на основі зауважень аудиторів, сформовані рекомендації щодо покращення. Команди ЦНАПів спільно з громадами вже розпочали роботу над усуненням недоліків. До процесу долучають також самих мешканців – від ветеранів і людей з інвалідністю до батьків маленьких дітей, щоб врахувати реальні потреби відвідувачів.

Безбар’єрність – це не тільки фізичний доступ. Це також повага до кожного, незалежно від віку, стану здоров’я чи обставин. І ЦНАПи, як простори довіри, мають бути зручними для усіх.

Зауважимо, що ЦНАПи Волині відкриті до зворотного зв’язку. Якщо у вас є пропозиції або зауваження щодо доступності, напишіть на пошту:

Нагадаємо, аудит проводився в межах Програми EGAP, що виконується Фондом Східна Європа за підтримки Швейцарії у партнерстві з Міністерством цифрової трансформації України. Проєкт «Безбар’єрний ЦНАП» є частиною Національної стратегії зі створення безбар’єрного простору, ініційованої першою леді Оленою Зеленською.

 


Бажаєте читати першим найважливіші новини Луцька та Волині? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram! Також за нашим сайтом можна стежити у Facebook, Google+ та Instagram.

Залишити коментар
#БудьПершим — підписуйся на нас у соцмережах:
Попередня новина Правоохоронці розшукують 47-річного волинянина
Наступна новина На Волині 14-річний хлопець влетів мотоциклом у стовп
Останні новини
Схожі новини

Публікації відсутні