На Волині у селі Сокіл археологи провели розкопки. Що знайшли?

На Волині у селі Сокіл археологи провели розкопки. Що знайшли?

У селі Сокіл Волинської області відбулись нayкові археологічні дослідження (розкопки) до початку земляних робіт по будівництву медичного закладу (фельдшерсько-акушерського пункту) проведені Охоронною археологічною службою України, за участі Волинського осередку Спілки археологів України за наявними Відкритим листом та Дозволом МКІП України.

Про це на своїй сторінці у фейсбуці розповів науковий співробітник Охоронної археологічної служби України Віктор Баюк.

Розкоп розмірами 13х13 м. охоплював всю площу майбутньої забудови, інша невелика частина ділянки майбутньої забудови була зайнята закладеним у 1990-х роках фундаментом. Основна площа розкопу доведена до глибини в 1 м.

Повідомляють, що в результаті польових досліджень виявлено та вивчено:

  1. Трасу зруйнованого валу Сокільського замчища у вигляді основи валу з суміші піщано-глиняного грунту. Таким чином протрасовано втрачену частину валу замчища та з’ясовано його напрямок.
  2. Заглиблену споруду пізньосередньовічного часу із котлованом та залишками багатого кахляного каміну, що попередньо може бути датована ХVІІ ст. (по титулатурі кахляної печі найімовірніше споруда належала Криштофу Шимковичу Шклинському, другому чоловіку княгині Олександри Марківни Сокольської).
  3. Інформативний культурний шар періоду пізнього середньовіччя. Особливо цінною є вибірка багатої кахляної печі із коронами та титулатурою.

Після наукового опрацювання матеріали досліджень будуть експоновані.

«Щира вдячність голові Сокільської сільської ради та всім мешканцям села за допомогу та щиру співпрацю під час проведення досліджень. На польових фото: основні етапи проведеного дослідження: фото до початку робіт, вибірка розкопу, вибірка споруди, траса втраченої частини валу замчища, фрагменти титулатури кахляної печі (нині на реставрації) та матеріали розкопу», – йдеться у дописі Віктора Баюка.

    

Читайте також: 

 


Бажаєте читати першим найважливіші новини Луцька та Волині? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram! Також за нашим сайтом можна стежити у Facebook, Google+ та Instagram.

Залишити коментар
#БудьПершим — підписуйся на нас у соцмережах:
Попередня новина На Волині науковці обговорили законопроєкт, який може скасувати 114 млрд грн боргів за газ
Наступна новина В «Укравтодорі» представили нові дорожні знаки. Що вони означають?
Останні новини
Схожі новини