На Волині з'явиться новий національний природний парк

На Волині з'явиться новий національний природний парк

В РДА Володимир-Володимирського району Волинської області відбулась дискусія щодо створення нового національного парку.

Проведення було ініційоване управлінням за участі представників Зимнівської та Устилузької об'єднаних територіальних громад, передає Район.Володимир-Волинській.

Метою зустрічі було розпочати знову процес погодження створення національного природного парку «Західне Побужжя» на території Володимир-Волинського району, - повідомляє управління екології та природних ресурсів Волинської ОДА.

Управлінням екології та природних ресурсів ОДА також наголошено, що територія запроектована під національний природний парк належить до Смарагдової мережі та є частиною екологічної мережі області відповідно до Регіональної схеми формування екологічної мережі Волинської області, яка затверджена рішенням Волинської обласної ради від 12.04.2017.

Територія майбутнього НПП «Західне Побужжя» знаходиться в долині річки Західний Буг в межах трьох прикордонних з Польщею районів Волинської області: Іваничівського, Володимир-Волинського та Любомльського. До її складу входить порубіжна стрічка заплавних ландшафтів правого берега Західного Бугу, а також заплава притоки Західного Бугу – річки Луга. Загальна площа земельної ділянки, на якій планується створити парк становить 17423,4 га.

Створення НПП «Західне Побужжя» і його функціонування передбачає проведення регулярної науково-просвітницької, культурно-виховної та науково-дослідної роботи. Для цього у структурі НПП будуть створені спеціальні підрозділи (наукові відділи, відділ еколого-просвітницької роботи тощо), укомплектовані кваліфікованими фахівцями. Це сприятиме підвищенню загального рівня культури в регіоні. Науковці різних спеціальностей будуть проводити екологічний моніторинг, слідкуватимуть за станом природних комплексів і популяціями рідкісних видів рослин і тварин, на підставі чого будуть розроблені спеціальні програми покращення екологічного стану території та прилеглих до неї ландшафтів. Науковцями НПП будуть досліджуватись можливості екологізації різних напрямків господарської діяльності, що здійснюються на його території (лісове, водне і рекреаційне господарство). Велике значення буде мати налагодження на постійній основі екологічної освіти, спрямованої на місцевих жителів, відвідувачів парку і, що особливо важливо, школярів.
 


Бажаєте читати першим найважливіші новини Луцька та Волині? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram! Також за нашим сайтом можна стежити у Facebook, Google+ та Instagram.

Залишити коментар
#БудьПершим — підписуйся на нас у соцмережах:
Попередня новина Нажива на дезінфекції: як Петрочук взявся «розвивати» луцький басейн
Наступна новина У Нововолинську здорожчає проїзд. ВІДЕО
Останні новини
Схожі новини