Українці молодше 35 років будуть зобов'язані збирати на пенсію вже з 2019-го.
Перший рік буде стягуватися 2% зарплати, але внесок збільшуватиметься на 1% в рік, доки досягне 7%, – пише Газета.юа.
"Є три рівня пенсійної системи. Перший - солідарна система, туди йде наш обов'язковий єдиний соцвнесок в 22%. Другий - який введуть в 2019-м, - обов'язкова накопичувальна система. Третій - накопичувальна система, але добровільна", - нагадав виконавчий директор Економічного дискусійного клубу Олег Пендзин.
За його словами, обов'язковий внесок в 22% до солідарної системи залишиться, а до нього додасться ще й внесок в накопичувальну - 7%. У підсумку українці будуть платити за свою майбутню пенсію 29% від зарплати. За словами керуючого директора групи ICU Григорія Овчаренка, майбутні накопичувальні рахунки відкриють в пенсійних фондах.
"Згідно із законом про пенсійне держстрахування, протягом перших 2 років після запуску накопичувальної системи буде діяти держфонд. А потім учасник зможе перевести накопичення в недержавний фонд", - розповів Овчаренко.
Олег Пендзин зазначив, що накопичувальні системи добре працюють тільки там, де стабільна економіка, а тому потрібно захистити накопичені кошти від інфляції.
"Накопичені гроші не повинні знецінюватися. Необхідно продумати захист від інфляції і спосіб його примноження. Але це питання поки відкрите", - говорить він.
Овчаренко заспокоює: "У плані є пункт про розробку механізму захисту заощаджень, тобто питання ще допрацюють. До того ж є приклади країн, де гарантується збереження заощаджень і мінімальної прибутковості". Він зазначив, що накопичувальний рівень - це приватна власність, що належить учаснику, а тому вона може успадковуватися.
#БудьПершим – підписуйся на нас у соцмережах facebook instagram telegram youtube
Бажаєте читати першим найважливіші новини Луцька та Волині? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram! Також за нашим сайтом можна стежити у Facebook, Google+ та Instagram.