«Не більш ніж політичні маніпуляції»: у Підгайцівській сільраді прокоментували заяву Господарика

«Не більш ніж політичні маніпуляції»: у  Підгайцівській сільраді прокоментували заяву Господарика
Джерело: Волинські новини
Потрібно черпати інформацію з офіційних джерел, а не робити необґрунтовані звинувачення, які псують імідж громади, – радить місцевому депутату Миколі Господарику директор комунального підприємства  Підгайцівської сільської ради Михайло Котов, пояснюючи, які факти мають місце, а якими народний обранець маніпулює у нещодавно оприлюдненому дописі..

 

Нагадаємо, що нещодавно депутат Підгайцівської сільської ради Микола Господарик заявив у соцмережах, що новий сміттєвоз, який придбали через тендер на Prozorro за 1 799 700 гривень чотири місяці тому, мав би обійтися громаді на півтора мільйона дешевше.

Аби підтвердити свої слова, депутат пред’явив митну декларацію від 8 січня 2019 року, згідно з якою в Україну за 7000 євро (224 тисячі гривень на нинішнім курсом) ввезли тягач, який потім переобладнали у сміттєвоз. У своєму дописі Микола Господарик свідомо видає вартість тягача за вартість усього переобладнаного та оснащеного пресувальною установкою сміттєвоза, чим вводить в оману читачів.

Директор комунального підприємства Підгайцівської сільської ради Михайло Котов вирішив публічно роз’яснити, які факти мають місце, а якими народний обранець маніпулює.

За словами Котова, згідно з тендерною документацією, договір із переможцем торгів комунальне підприємство підписало після усіх необхідних процедур, висновків експертів та перевірок антимонопольників. Сміттєвоз придбали за 1 799 700 гривень із ПДВ,  з цієї суми 300 тисяч податку на додану вартість повернулося у бюджет громади. Тому фактична вартість придбаного сміттєвоза – 1 499 700 гривень.

Заявки на участь у тендері приймали впродовж місяця. За цей час виявили бажання взяти участь у торгах лише два учасники. Тендер проводила уповноважена особа із державних закупівель. Коли обрали переможця, інший учасник мав 10 днів на оскарження результатів. Жодних нарікань на проведення тендеру не надійшло, тому ухвалили рішення підписати договір із фірмою, яка виграла торги.

Як  наголошує Михайло Котов, Підгайцівська сільська рада не могла вчинити інакше. Адже, згідно з чинним законодавством, просто зобов’язана підписати договір, якщо підприємство-переможець тендеру надало підтверджувальні документи про відповідність транспортного засобу заявленим технічним вимогам.

«На сьогодні маємо сучасний якісний сміттєвоз, який чотири місяці виконує функцію збору твердих побутових відході. До слова, ми надаємо допомогу й Луцьку, адже підписали два договори на вивезення цим сміттєвозом твердих побутових відходів з обласного центру», – уточнює співрозмовник.

Щодо митної декларації, то Михайло Котов каже: взагалі не зрозуміло, де депутат її взяв. Бо там вказана дата 8 січня 2019-го, коли завозився тягач. Це за два роки до того, як підприємство взяло участь у тендері. Окрім того, теж два роки тому із тягача зробили сміттєвоз. У наших документах на право власності зазначено, що переобладнання здійснили у 2019 році.

Але – Підгайцівська сільська рада не має стосунку до цих процесів.  Тендер оголосили у 2021 році, й документи на сміттєвоз вивчали вже в рамках тендерних умов. Коли ставили автомобіль на облік, підприємець приїхав до керівництва громади із повним пакетом документів. Йому не проплачували коштів згідно з тендером, доки не була проведена експертиза представником МВС, який визначив, що ця техніка – ні що інше, як спеціальний вантажний автомобіль-сміттєвоз.

Очікувана вартість спецтранспорту, яку у сільраді зазначили під час оголошення закупівлі на Prozorro, сформована тендерною комісією комунального підприємства на основі зібраної інформації щодо конкретних технічних параметрів. Для цього спілкувалися із водіями комунального підприємства, врахували їхні побажання і визначили, що потрібен потужний сучасний дизельний автомобіль із об’ємом двигуна від 12000 кубічних сантиметрів, автоматичною коробкою передач, екологічний стандарт не нижче ЄВРО-5, встановленою пресмашиною об’ємом 16 кубічних метрів.

«Цей транспорт пройшов повне технічне обслуговування, оснащений новими акумуляторами, новою гумою, повністю замінені всі розхідні матеріали. У тендерну документацію ми включили навіть 12 місяців гарантійного обслуговування і це теж важливо, бо не всі погоджуються на такі умови», – наголошує директор КП.

Потребу придбання спецтехніки очільник підприємства теж обґрунтовує. Раніше комунальне підприємство мало сміттєвоз, який обслуговував п’ять сіл. Але коли після приєднання стало двадцять сіл, потрібно було розв'язувати питання із придбанням додаткового спецавтомобіля, щоб надавати якісні послуги. Зараз комунальне підприємство вивозить сміття із шістнадцяти сіл громади.

Якщо проаналізувати вартість, можна зрозуміти, що це не дешевий транспорт, а вартість коливається залежно від технічних параметрів: чим потужніший і краще обладнаний сміттєвоз, тим вища ціна. Мабуть, припускає Михайло Котов, такий факт і дозволяє зацікавленим особам маніпулювати думкою громади, підміняючи дешеві аналоги тим, які придбала Підгайцівська сільська рада.

«Наш новий сміттєвоз успішно використовується чотири місяці. Що ми зробили поганого? Купили хороший автомобіль за адекватну ціну? Організували централізований збір і вивіз сміття, підписали договори з населенням, організували весь процес. А зі слів депутата виходить, що все не так. Не в наших повноваженнях дізнаватися, яким чином ввозилася техніка постачальником два роки тому, яким чином вони здешевлювали митну вартість, яким чином переобладнали. Ми в тендері прописали технічні параметри автомобіля, який готові придбати. І це все, що нас цікавило», – наголошує директор Михайло Котов.

Другий факт, яким спекулює депутат Господарик, – придбання легкового автомобіля MITSUBISHI Outlander 2007 року. Приклади авто, які він знайшов і наводить у своєму дописі, не відповідають дійсності. Автомобіль MITSUBISHI Outlander XL, який придбали для потреб комунального підприємства, відрізняється від MITSUBISHI Outlander за зовнішнім виглядом та технічними характеристиками. Він обладнаний газовою установкою та має два комплекти гуми. Вартість аналогів на автомобільному ринку – від 11 000 доларів. А от 6000 – вартість старих автомобілів MITSUBISHI Outlander.

Повна вартість авто MITSUBISHI Outlander XL із ПДВ, яке придбали  за результатами тендеру, – 311 342 гривень. Однак податок на додану вартість у розмірі 51 890, 33 гривень повернувся на рахунок громади. Тому фактична вартість машини – 259 452,67 гривні, що нижче ринкової.

Але з-поміж маніпулятивних заяв Миколи Господарика директора комунального підприємства найбільше обурює твердження, що «нещодавно в Підгайцівській громаді зросли тарифи за вивіз сміття. Тож виходить, що за оборудку з сміттєвозом заплатять мешканці зі своїх кишень».  Михайло Котов наголошує на тому, що або депутат громади не знає, що із 2018 року і до цього часу тариф на вивіз сміття не змінювався взагалі, або свідомо вводить людей в оману.

«Якщо ж співставити оприлюдненні у дописі Миколи Господарика заяви та наведений мною фактаж, що підтверджує реальний стан справ із цими закупівлями, то напрошується висновок, що депутат зовсім не компетентний у справах, а його пересмикування фактів не більш ніж політична маніпуляція і бажання підняти свій рейтинг фейковими сенсаціями. Я раджу обранцю черпати інформацію з офіційних джерел, а не робити необґрунтовані звинувачення, які псують імідж громади», – резюмував Михайло Котов.

Читайте також: «На купівлі сміттєвоза поклали в кишеню 1,5 мільйони», - депутат Підгайцівської громади


Бажаєте читати першим найважливіші новини Луцька та Волині? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram! Також за нашим сайтом можна стежити у Facebook, Google+ та Instagram.

Залишити коментар
#БудьПершим — підписуйся на нас у соцмережах:
Попередня новина У Луцьку автівка провалилася у яму на перекритому проспекті Волі
Наступна новина Як волинські посадовці та освітяни вчилися мистецтву діалогу
Останні новини
Схожі новини

Публікації відсутні