Ікони можна не цілувати. Які зміни у церквах через коронавірус?

Ікони можна не цілувати.  Які зміни у церквах через коронавірус?

У зв’язку із запровадженням в Україні карантинних заходів через загрозу поширення коронавірусу та захворювання COVID-19 Православна Церква України закликає з уважністю та розумінням поставитися до рекомендацій, рішень та заходів з боку держави та органів місцевого самоврядування, органів охорони здоров’я.

Про це повідомили ПЦУ на сторінці у фейсбуці. 

У церкві наголошують: не можна ігнорувати реальну небезпеку, але й не можна впадати в паніку. У помісних церквах, які раніше зіткнулися з викликом епідемії, рекомендували вживати низку заходів, зокрема:

  • посилити заходи протиепідемічної безпеки у храмах, використовувати засоби дезінфекції: для підтримання чистоти ікон та інших святинь;
  • на час пандемії, а особливо у разі наявності підвищеної небезпеки у конкретних місцевостях достатнім виявом шанування святинь (Хреста, ікон, святих мощей) може бути поклоніння/поклон перед ними, без цілування;
  • зазначене також може застосовуватися до особистих вітань та вияву пошани між членами церкви, зокрема між священнослужителями і мирянами під час подання благословення; тимчасово не переносити святині (святі мощі, шановані ікони) з місць їхнього постійного збереження;
  • використання для запивки після прийняття Причастя одноразових стаканів або споживання лише антидору.

Проте, зауважують, при застосуванні наведених вище рекомендацій немає обґрунтованих підстав вживати узагальнене обмеження на проведення регулярних богослужінь.

"Церква незмінно зберігає особливе ставлення до Євхаристії, Причастя Тіла і Крові Христових, як до Таїнства, що подається "на зцілення душі і тіла", а не як до споживання їжі (1 Коринфянам 11: 20-30). І вчення, і багатостолітній реальний досвід буття церкви неодноразово доводили і доводять важливість та дієвість молитви у подоланні кризових явищ і викликів. Тому важливо у цей час, коли і все людство загалом, і Україна зокрема переживають випробування – посилити молитви до Бога за припинення згубної пошесті, за уздоровлення хворих та за лікарів і всіх, хто у час загроз жертовно служить ближнім", – йдеться у повідомленні. 

Наступного тижня відбудеться засідання Священного Синоду Православної церкви України, за підсумками якого буде опублікований загальноцерковний документ з порушених вище питань.

Читайте також: 

 


Бажаєте читати першим найважливіші новини Луцька та Волині? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram! Також за нашим сайтом можна стежити у Facebook, Google+ та Instagram.

Залишити коментар
#БудьПершим — підписуйся на нас у соцмережах:
Попередня новина У лучанки, яку ізолювали з підозрою на коронавірус, хворобу не підтвердили
Наступна новина Де відпочити на вихідні у Луцьку
Останні новини
Схожі новини