У волинських онлайн-медіа переважає негатив, - результати дослідження ІМІ

У волинських онлайн-медіа переважає негатив, - результати дослідження ІМІ
Фото ілюстративне. Джерело фото: Збруч

Найбільше новин в регіональних онлайн-медіа стосуються кримінальної тематики, надзвичайних подій, ДТП і коронавірусу, найменше  - темам прав людини, екології і війни на Сході. Такими є результати дослідження ГО “Інститут масової інформації”, що було проведено в 10 регіонах України у листопаді цього року.*

За даними дослідження ІМІ, найбільш висвітлюваними в регіональних онлайн-ЗМІ є теми кримінальних та надзвичайних новин, пандемії/коронавірусу, соціальної тематики і політики. У стрічках регіональних сайтів, які досліджувалися експертами і експертками ІМІ, 26% новин стосуються криміналу, надзвичайних подій та ДТП, 19% - пандемії коронавірусу. Ще 15% новин присвячені соціальній тематиці, 13,5% - політичним процесам в країні та регіоні. Також по 6% новин припало на теми економіки/бізнесу і міжнародні новини. Спорту і розважальному контенту в новинах регіона були присвячені по 3% новин. Найменше в новинах писали про права людини (0,5%), екологію (1%) та війну на Сході/ООС (2% новин від загальної кількості публікацій).

За результатами моніторингу, найчастіше публікують кримінальні новини та інформацію про надзвичайні події, в тому числі ДТП, онлайн-ЗМІ Одеси і Черкас (по 33%), Харкова і Херсона  (по 32%). Найменше новин про кримінал було опубліковано в новинних стрічках онлайн-ЗМІ Полтави і Донецька (15 і 14% відповідно). 

Тематика негативних новин у волинських медіа переважає над позитивними.   Найбільше  новин на промоніторених волинських сайтах було на тему криміналу, надзвичайних подій і ДТП – 28% від загальної кількості промоніторених новин. На другому місці – новини про пандемію і коронавірус, 20%, на третьому – соціальна тематика, 15,6%. 

Лідери у висвітленні коронавірусної тематики - онлайн-ЗМІ Донецька (28%), Черкас і Полтави (по 23%). Найменше новин про пандемію коронавірусу було опубліковано в новинних стрічках сайтів Херсона (11%) і Миколаєва (13%).

Найчастіше новини з соціальної тематики публікували полтавські і одеські онлайн-медіа (22 і 21% від загальної кількості новин відповідно), найменше на цю тему писали онлайн-медіа Миколаєва (8%) і Черкас (9%).

При цьому, в онлайн-ЗМІ Херсона (22%), Львова і  Миколаєва (по 17%) було найбільше новин про політику. Найменше політичних новин було на сайтах Волині (7%) і Полтави (7% від загальної кількості новин).

Разом з тим в новинних стрічках регіональних онлайн-медіа було зафіксовано 3% матеріалів із ознаками замовності, із них 61% публікацій мали ознаки політичної замовності, 39% - комерційної замовності. Найбільше матеріалів із ознаками замовності було зафіксовано в онлайн-медіа Дніпра (10% від загальної кількості новин в регіоні), найменше матеріалів із ознаками замовності публікували в новинних стрічках онлайн-медіа Волині, Миколаєва і Полтави (по 1% матеріалів в новинах регіону).

*У межах дослідження проаналізовано 8629 новин із них 253 публікації із ознаками комерційної та політичної замовності в  50 регіональних онлайн-медіа в 10 регіонах України (Волинь, Дніпро, Донецьк (Маріуполь, Слов'янськ), Львів, Миколаїв, Одеса, Полтава, Харків, Херсон, Черкаси) з 2 по 6 листопада 2020 року. До моніторингу потрапили виключно новини з новинної стрічки інтернет-ЗМІ: статті, журналістські розслідування, аналітика, блоги, авторські колонки, анонси тощо не аналізуватися.

Методологія моніторингу включала тематичний аналіз публікацій (політика,      соціальна тематика, кримінал/НП/ДТП, економіка/бізнес, війна на Сході/ООС, пандемія/коронавірус, розважальний контент, спорт, екологія, права людини, міжнародні новини, інше), а також кількість матеріалів із ознакам політичної та комерційної замовності в регіональних новинах онлайн-медіа.

Моніторинг проводили у таких ЗМІ:

ВОЛИНЬ (Волинські новини, ВолиньPost, Волинь24, Район.in.ua, Під прицілом), ДНІПРО (Відкритий, 056, Днепровская панорама, Информатор, gorod.dp.ua), ДОНЕЦЬК (МАРІУПОЛЬ) (0629, Новини Донбасу, Карачун (Слов'янськ), Avdeevka.city, MRPL.CITY), ЛЬВІВ (Львівський портал, Захід.нет, Вголос, Варта1, Твоє місто), МИКОЛАЇВ (Преступности.НЕТ, Мой город, Новости-N, Інше.TV, 0512), ОДЕСА (Думська, 048, Одесская жизнь, УСІ.Одеса, Odessa online), ПОЛТАВА (Полтавщина, poltavske.tv, ОКІА Новини Полтавщини, 0532.ua, Зміст), ХАРКІВ (АТН, Status Quo, Город Х, KHARKIV Today, 057.ua), ХЕРСОН (ХерсонОНлайн, Мій Херсон, Любимый Херсон, Херсонщина за день, Херсонці), ЧЕРКАСИ (Вичерпно, 18000, Прочерк, Zmi.ck.ua, Провсе).


Бажаєте читати першим найважливіші новини Луцька та Волині? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram! Також за нашим сайтом можна стежити у Facebook, Google+ та Instagram.

Залишити коментар
#БудьПершим — підписуйся на нас у соцмережах:
Попередня новина Переваги приватних будинків з екоматеріалів
Наступна новина Рада відновила покарання за брехню в електронних деклараціях
Останні новини
Схожі новини