Нові знахідки волинських археологів: відкопали рештки загиблих у Другій світовій

Нові знахідки волинських археологів: відкопали рештки загиблих у Другій світовій

Відбулася спільна пошуково-розвідкова експедиція Спеціалізованої установи «Волинські старожитності», Волинського регіонального музею українського війська та військової техніки, ГО «Пам’ять Вітчизни».

Вона проходила на території Цуманської селищної ради та Берестянської сільської ради Ківерцівського району. Участь в експедиції взяли археологи, краєзнавці, студенти та школярі-скаути. Роботи проводили у районах боїв І світової війни (тут стояв фронт у 1915 році та відбувалися військові дії у 1916 році під час Брусиловського прориву) та на місцях дислокації партизан періоду ІІ світової війни.

Обстежено австрійські окопи так званої позиційної війни 1915-1916 років, виявлено нові локації поховань військових, а також поховання невідомих періоду ІІ світової війни поблизу Берестяного. Усі вони ще чекають свого дослідження.

Як розповів сторожил Олександр Манюк, 1942 року народження, у 1984 році невідомі поруч з його подвір’ям розкопали кістяк, забрали у нього шкіряний пас з пряжкою з австрійським гербом, а останки присипали землею.

На місці, вказаному господарем, археологи заклали невелику траншею розмірами 2х3 м і вже на глибині 0,20 м від денної поверхні виявили фрагменти кінцівок. Ґрунт у місці траншеї мав перевідкладений характер, тобто хтось активно його перекопував. Хоча слідів поховань не спостерігали. Проте на глибині 0,60 м таки знайдено останки людини.

На прохання господаря та селищного голови, учасники експедиції не повторили історії 1984 року, а ексгумували останки, які з часом будуть перепоховані на місцевому кладовищі. 
Читати далі


Бажаєте читати першим найважливіші новини Луцька та Волині? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram! Також за нашим сайтом можна стежити у Facebook, Google+ та Instagram.

Залишити коментар
#БудьПершим — підписуйся на нас у соцмережах:
Попередня новина Запальна дискотека у Луцьку зі столичним ді-джеєм. ФОТОРЕПОРТАЖ
Наступна новина Луцьк знову залило. Фото. Відео
Останні новини
Схожі новини

Публікації відсутні