З ким може об'єднатися Нововолинськ

З ким може об'єднатися Нововолинськ

На Волині тривають консультації щодо можливостей приєднання прилеглих громад до міст обласного значення.

Про це інформує Волинський Центр розвитку місцевого самоврядування, який створений за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону України.

Так, у Нововолинську відбулася зустріч делегації Волинського ЦРМС за участі його директора Анатолія Пархом’юка, юриста Андрія Погорілого та радника із питань децентралізації Оксани Урбан.

Під час робочого візиту йшлося про приєднання суміжних сільських та селищних рад до міста обласного значення Новолинська. У заході узяли участь і представники Грядівської сільської ради Іваничівського району і селища Благодатне.

Радник із питань децентралізації Оксана Урбан у своєму виступі наголосила на спрощеній процедурі приєднання до міст обласного значення.

Нагадаємо, що 4 травня президент України Петро Порошенко підписав Закон щодо добровільного приєднання територіальних громад до міст обласного значення (законопроект № 6466).

Зокрема, закон дозволяє містам обласного значення згуртувати навколо себе сусідні сільські та селищні ради і стати центром об’єднаної громади без зайвих бюрократичних процедур – в тому числі, без проведення виборів.

Закон вступив в дію з 1 травня 2018 року. Проект закону входив до переліку важливих для продовження децентралізації законопроектів.

Проте Нововолинськ - це виняток, оскільки в його підпорядкуванні знаходиться селище Благодатне, тому воно таки має приєднатися до Нововолинська, але рішення Грибовичівської сільської ради щодо приєднання до Іваничівської об’єднаної територіальної громади може створити прецедент утворення анклаву, оскільки Благодатне немає спільної межі із Нововолинськом, а межує із містом обласного значення через території Грибовичівської сільської ради.

Додамо, що питання приєднання до міст обласного значення перебуває у фокусі роботи Волинського Центру розвитку місцевого самоврядування. Раніше до ЦРМС завітав Віктор Сапожніков.

Зокрема, його цікавили аргументи за об’єднання із сусідніми населеними пунктами після підписання президентом України Петром Порошенком змін до закону "Про добровільне об’єднання територіальних громад" щодо добровільного приєднання територіальних громад сіл, селищ до територіальних громад міст обласного значення та міст республіканського значення АР Крим.

Зауважимо, що внаслідок об’єднання в одну територіальну громаду виграє як місто-центр, так і суміжі села та селища, для мешканців останніх стануть доступними більш якісні соціальні, адміністративні, інші послуги, які надаються з місцевого бюджету. Міста обласного значення отримують нові території для розбудови, в тому числі комфортних зелених жилих районів.

Також спрощується процедура такого об’єднання, адже вибори міського голови у такому випадку не відбудуватимуться.

Зазначимо, що три з чотирьох міст обласного значення на Волині мають перспективу приєднання до себе сільрад, адже нині Володимир-Волинський повністю оточений об’єднаними територіальними громадами.

Позитивним може виявитися і об’єднання із Ковелем, наприклад, Зеленої. Також цей закон може розблокувати децентралізаційні процеси Луцька щодо об’єднання із Прилуцьким.

Читати також: «Війни» по-прилуцькому: громада - за об'єднання з Луцьком, голова - проти


Бажаєте читати першим найважливіші новини Луцька та Волині? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram! Також за нашим сайтом можна стежити у Facebook, Google+ та Instagram.

Залишити коментар
#БудьПершим — підписуйся на нас у соцмережах:
Попередня новина Лісову галузь України представили на Міжнародній агропромисловій виставці «Агро-2018». ФОТО
Наступна новина «Півжиття по електричках»: історія луцького безпритульного. ФОТО
Останні новини
Схожі новини