Паровозик, який не зміг: чого Балчун досяг в Укрзалізниці

Паровозик, який не зміг: чого Балчун досяг в Укрзалізниці

Польський менеджер не затримався в УЗ і прогнозовано залишив посаду. З якими «активами» і «пасивами» Войцех Балчун покидає українську держкорпорацію?

Пропрацювавши рік та два місяці, голова «Укрзалізниці» Войцех Балчун написав заяву про відставку.

Перед призначенням на посаду на Балчуна покладали великі надії — він зміг вивести на IPO польську збиткову залізничну компанію KPK Cargo.

Проте дива не трапилося. Весь час перебування на посаді Балчун був об'єктом критики з боку міністра інфраструктури Володимира Омеляна. Останній постійно критикував його за бездіяльність у боротьбі с корупцією та відсутність реформ.

Конфлікт дійшов до того, що в Омеляна з подачі Гройсмана «Укрзалізницю» забрали та передали її до Мінекономрозвитку. З того часу стало очевидно, що боротьба за держкорпорацію — це політична війна.

Поляк отримав підтрику прем'єр-міністра, але сили були нерівні. Омеляна та «Народний фронт», за квотою якого він отримав крісло міністра, підтримала президентська команда, зокрема генпрокурор Юрій Луценко з горою кримінальних справ. Ймовірно, це стало останньою краплею для уже колишнього голови УЗ.

Ефективність роботи поляка оцінити важко, оскільки ледь не кожна подія, яку Балчун подавав як перемогу, піддавалася нищівній критиці з боку Омеляна. Мають питання до керівника залізниці і профільні експерти.

Економічна правда пропонує подивитися на основні досягнення та провали Балчуна в «Укрзалізниці».

Нові напрямки сполучення

Однозначним плюсом в роботі Балчуна можна назвати розвиток системи пасажирських перевезень.

За час його керування «Укрзалізницею» були відкриті нові важливі маршрути — і внутрішні, і зовнішні.

«У першу чергу — поїзд «Київ-Ізмаїл», який зв'язав столицю з південною Бессарабією і забезпечив можливість для 650 тис громадян дістатися до Києва та інших регіонів поїздом. Це сталося вперше за 20 років на українській залізниці», — каже експерт у сфері транспорту та інфраструктури Олександр Кава.

Також відбувся запуск пасажирського поїзда "Київ-Солотвино", який дозволив їздити до Києва 600 тис пасажирів східного Закарпаття. "Це теж уперше", — додає експерт.

Крім того, були запущені нові маршрути і потяги «Інтерсіті» та «Інтерсіті+»: Київ-Миколаїв-Херсон, Київ-Кропивницький, Київ-Кривий Ріг. Також з'явилися нові міжнародні маршрути: Ковель-Хелм, Київ-Перемишель.


Читати далі


Бажаєте читати першим найважливіші новини Луцька та Волині? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram! Також за нашим сайтом можна стежити у Facebook, Google+ та Instagram.

Залишити коментар
#БудьПершим — підписуйся на нас у соцмережах:
Попередня новина Павло Данильчук: «...хто забезпечив лад на вулицях Луцька в часи революції...»
Наступна новина Підозрюваного у вбивстві чоловіка у Луцьку хочуть взяти під варту
Останні новини
Схожі новини