Перевиконання обласного бюджету повинно бути з економіки, а не депозитів, - депутати обласної ради

Перевиконання обласного бюджету повинно бути з економіки, а не депозитів, - депутати обласної ради

Депутати обласної ради хочуть звіту ОДА про рівень освоєння коштів обласного бюджету, які упродовж цього року виділялися на обласні програми та капітальні видатки. За пропозицією радника голови обласної ради Вячеслава Рубльова,бюджетна комісія обласної ради на сьогоднішньому засіданні проголосувала за відповідне протокольне доручення, що спрямоване голові ОДА. 

«Ми маємо інформацію про те, що частина позицій, задекларованих в бюджетних рішеннях обласної ради, саботується і  гроші на цілий ряд об'ктів не виділяються. В той же час, бюджетні кошти "лежать" на депозиті», - обурювався радник голови обласної ради Вячеслав Рубльов.

Заступник директора департаменту фінансів ОДА Володимир Селедець заявляє, що його відомство на звинувачення не заслуговує, бо виділяє кошти для розпорядників коштів у триденний термін з часу поступлення заявок.  Між тим, він підтвердив інформацію про те, що 400 млн грн коштів з обласного бюджету зараз на депозитному рахунку в одному з банків. Він вважає це позитивом, бо обласна казна має доходи ще й від відсотків за розміщення депозиту.  «Хіба краще, щоб  кошти просто знаходилися на казначейських рахунках? Від  депозиту маємо додатково майже 20 млн грн», – апелював до депутатів пан Селедець. «Цим ми показуємо перевиконання бюджету з депозитів, а маємо показувати з економіки та податків. Таким чином ОДА подбала про «гарну картинку» перед Києвом», - переконаний Вячеслав Рубльов.

Своє незадоволення ситуацією висловлювали й депутати Анатолій Бусько та Михайло Імберовський. Чимало питань щодо освоєння капітальних видатків є і в голови комісії Андрія Турака.

Між тим, пан Селедець заявляє, що найбільше проблем з виділенням коштів виникає через те, що депутати проголосували за фінансування об'єктів в районах, а там допускаються порушення при підготовці відповідної документації. «В райони гроші не виділялися роками, а там  окремі школи і ФАПи - в аварійному стані. Тому ціна затримки фінансування, не дай Бог,– людські життя», -  відстоював позицію депутатів  Вячеслав Рубльов. 

Михайло Імберовський також привернув увагу колег до фінансування обласних програм. Він наполягає, що перед тим, як приймати нові проекти, обласна рада повинна  бачити звіти про виконання попередніх програм. «Між тим, в  порядку денного 15 сесії ми бачимо проект Про затвердження Регіональної комплексної програми підтримки індивідуального житлового будівництва на селі у Волинській області «Власній дім» на 2018 - 2020 роки », а  інформації про виконання попереднтьої програми не надано», - наголосив пан Імберовський.


Бажаєте читати першим найважливіші новини Луцька та Волині? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram! Також за нашим сайтом можна стежити у Facebook, Google+ та Instagram.

Залишити коментар
#БудьПершим — підписуйся на нас у соцмережах:
Попередня новина Кабмін заборонив продовжувати субсидії боржникам
Наступна новина Фестиваль «КНЯЖИЙ» у Володимирі за два дні зібрав 9 тисяч гостей
Останні новини
Схожі новини

Публікації відсутні