Пережив 8 операцій, та хоче повернутися до побратимів: історія спецпризначенця з Луцька

Пережив 8 операцій, та хоче повернутися до побратимів: історія спецпризначенця з Луцька

22-річний Єгор Нестеренко до початку повномасштабного вторгнення активно займався джиу-джитсу та змішаними єдиноборствами, готуючись до чемпіонату світу. У 2022-му хлопець разом з однодумцями утворили кістяк батальйону спецпризначення "Любарт", який сьогодні є частиною 12-ї бригади "Азов" НГУ. Нині боєць відновлюється після отриманого на передовій поранення.

Суспільному чоловік розповів: в підготовці до бойових дій опанував різні військові професії. Пройшов навчання в одній з європейських країн.

Перші зіткнення і військами РФ і бойовий досвід

Єгор каже, що вперше у близький стрілецький бій з російськими військовими довелося вступити у Бахмуті на Донеччині.

"В той момент ще кільце було відкрито, ще була та одна дорога відкрита. В той момент ми ще проводили бойові дії і займались розвідкою також. Але ця розвідка була дуже не стабільна. Вона дуже часто переростала в мінометний бій", — говорить боєць.

Загалом протягом двох з половиною років лучанин Єгор Нестеренко воював у Донецькій, Луганський, Запорізький та Херсонській областях.

"Не було страшно, що в тебе зараз стрільнуть, чи прилетить міна. Коли починаєш над цим замислюватись, і починаєш думати про найгірші розклади, то думаєш, як будуть жити близькі, скільки ще справ хотілося зробити. З’являється почуття відповідальності за те, чого не сталося. От такий страх був. Страх щось не зробити. І страх завжди є при кожному виході, при кожній операції. Всі люди бояться. Це є нормою", — сказав військовий.

За фаховою спеціальністю Єгор — кулеметник. Був командиром відділення, нині обіймає посаду головного сержанта взводу. Зі слів бійця, підготовка військових — дуже важлива. Він та його побратими з батальйону намагаються одночасно опанувати кілька професій.

"Ми намагаємось вміти все. Щоб кожен елемент механізму у взводі був взаємозамінним. Щоб при найгірших умовах, коли хтось вилітає, щоб весь механізм не розсипався. Фізична підготовка теж важлива, але, на сам перед людина мусить бути вмотивована та сильна духовно і морально", — вважає військовий.

Поранення і реабілітація

У липні 2024 року під час виконання бойового завдання в Серебрянському лісі Єгор Нестеренко отримав поранення. Це сталося на спостережному пункті, куди росіяни вдарили з артилерії.

"Великий металевий предмет, метал проштрикнув мене наскрізь. Він залетів мені в лопатку і вилетів в районі плечового суглоба, забравши з собою шмат лопатки і немалий шмат ключиці. Зачепив артерію. Мій побратим Сашка сказав: "Ого, яка дірка!", — пригадує військовий.

Після поранення спецпризначенець уже пережив 8 операцій. Нині військовий чекає на пересадку м’язів та реабілітацію. Після цього Єгор знову планує повернутися до побратимів на передову.

"Там купа хлопців-друзів і близьких. Я так рахую — поки я бачу себе корисним, поки я можу ще виконувати завдання бойові, то я їх буду їх виконувати. Якщо не зможу, то там буде робота, щоб бути не менш корисним", — додав лучанин.


Бажаєте читати першим найважливіші новини Луцька та Волині? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram! Також за нашим сайтом можна стежити у Facebook, Google+ та Instagram.

Залишити коментар
#БудьПершим — підписуйся на нас у соцмережах:
Попередня новина У листопаді ЗСУ «мінуснули» рекордну кількість окупантів
Наступна новина Як бійці «сталевої сотки» навчаються такмеду. ФОТО
Останні новини
Схожі новини

Публікації відсутні