Піонер автомобілізму: історія барона фон Мекка, власника автопарку Mercedes на Волині. ФОТО

Піонер автомобілізму: історія барона фон Мекка, власника автопарку Mercedes на Волині.  ФОТО

На Волині на початку ХХ століття проживала сім’я, яка володіли чималим автопарком та зробила великий внесок у розвиток автомобілізму в регіоні та в країні загалом. Мова йде про барона Миколу Карловича фон Мекка та його родину.

Напередодні Дня автомобіліста, який святкують кожну останню неділю жовтня, Інформаційне агентство Волиньpost поділилося цікавою фотоісторією цієї дворянської родини.

На початку ХХ століття в містечку Рожище Волинської губернії знаходився маєток барона Миколи Карловича фон Мекка. Саме він вважається тогочасним «піонером» автомобілізму і автоспорту, адже був організатором і учасником багатьох автомобільних змагань, перегонів та автопробігів.

На фото: Микола фон Мекк

Його батько Карл фон Мекк був власником багатьох залізничних доріг в Російській імперії. Матір Надія була шанувальницею музики і меценаткою всесвітньовідомого композитора Петра Чайковського.

У період 1906-1913 рр. барон фон Мекк володів десятьма автомобілями і двома автобусами, всі вони були марки Mercedes.

На фото: Mercedes барона фон Мекк

На Волині знаходився один із його маєтків, в яких він проживав час від часу.
В 1912 році Микола фон Мекк повинен був стати командором Варшавського автопробігу.

Але через свою зайнятість в будівництві нових залізничних колій він був змушений пропустити захід. Проте в знак поваги до учасників автопробігу, він надав свій маєток в Рожищах для учасників в якості готелю та автозаправки, коли ті прямували до Варшави по Брест-Житомирському шосе.

Палкою шанувальницею автопробігів була донька Галина фон Мекк, яка неодноразово брала в них участь на своєму авто.

На фото: Микола фон Мекк біля свого авто

Будучи технічно грамотним і сумлінним людиною, барон фон Мекк всі свої сили віддавав відновленню залізничного транспорту після руйнувань громадянської війни. Проте в 1929 році він був заарештований як учасник «контрреволюційної шкідницької організації» і був розстріляний органами НКВД. Реабілітований у 1991 році.

Цікавий факт. Про Райд Волинський (автопробіг 1930 року, маршрут якого пролягав через Луцьк-Львів-Люблін-Луцьк) є згадка про те, що перший Райд Волинський очолив Олександр Запольський (1881-1969), який був зятем барона фон Мекка. Запольський одружився з баронесою Кірою фон Мекк (1886-1969). Напевно розповіді дружини про захоплення тестя надихнули його на організацію подібного заходу.

На фото: Перша зліва – Кіра фон Мекк, дружина Олександра Запольського

Запольський з дружиною Кірою фон Мекк були власниками фільварку в Рожищах в 1930-х роках. В сім’ї було шестеро дітей Костянтин, Ірена, Кіра, Ядвіга та Анна. Життя їх склалось по різному. В роки Другої світової війни вдалось вижити двом донькам Анні та Ядвізі й їх матері Кірі. Усі вони проживали в Варшаві.

На фото: Mercedes барона фон Мекк

На фото: Mercedes барона фон Мекк

Фото - http://von-meck.info
Текст - Тетяна Яцечко-Блаженко

 


Бажаєте читати першим найважливіші новини Луцька та Волині? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram! Також за нашим сайтом можна стежити у Facebook, Google+ та Instagram.

Залишити коментар
#БудьПершим — підписуйся на нас у соцмережах:
Попередня новина У Луцьку посеред ночі мінівен в'їхав у припарковану вантажівку. ФОТО
Наступна новина West Rest Forum: у Луцьку вчили готувати равликів та розбиратися у різних видах солі.ВІДЕО
Останні новини
Схожі новини