Померла волинська поетеса, перекладачка

Померла волинська поетеса, перекладачка

Сьогодні, 2 січня, померла поетеса та перекладачка з Луцька Олена Криштальська.

Про це йдеться на сторінці Волинської організації Національної спілки письменників України.

«Сумні новини в новому році... Пішла у засвіти наша Олена Криштальська - поетеса, перекладачка. Вічна пам`ять... Сумуємо разом із рідними і близькими...», – йдеться у дописі.

Олена Криштальська 2007 року
Довідково:  Народилася 19 листопада 1943 року у селі Привітне Локачинського району на Волині. Після закінчення Камінь-Каширського медичного училища працювала медсестрою у містах Горохів та Луцьк. Інтерес до іноземних мов привів Олену Криштальську на ІІ Київські державні курси іноземних мов, де вона отримала фах перекладача з іспанської 1987 року. 2000 року, на столичних державних курсах «Інтерлінгва» опанувала італійську мову, а при Київському національному університеті імені Тараса Шевченка — португальську. 2009 року закінчила факультет іспанської мови Київського лінгвістичного університету.
Вперше в Україні переклала і опублікувала книгу «Рими» (1993)[1] знаменитого іспанського поета-романтика XIX століття Ґуставо Адольфо Беккера.
Упорядкувала і переклала двомовні видання:
  • «Antología de la poesía argentina, siglo XX / Антологія аргентинської поезії ХХ століття» (1998);
  • «Llama de amor viva. Antología de la poesía española, siglos XII—XX / Незгасне полум'я любові. Антологія іспанської поезії ХІІ-ХХ століть»(2003);
  • «Las cuerdas pulsativas. Antología de la lírica española y latinoamericana, siglos XVI—XX / Пульсуючі струни. Антологія іспанської та латиноамериканської лірики XVI-ХХ століть»(2010).
  • Упорядкувала і переклала польською мовою двомовне видання «Гравітація взаємності. Антологія сучасної української поезії / Grawitacja wzajemności. Antologia współczesnej poezji ukraińskiej» (2013).
Переклала з польської мови книги Збіґнєва Фрончека «Любов у Любліні» (2011), «Три женихи для Єви. Люблінські історії» (2015).

Премії

  • Літературна премія імені Василя Мисика Національної спілки письменників України та Всесвітньої української координаційної ради (2001),
  • Обласна літературно-мистецька премія імені Агатангела Кримського (2003),
  • Літературна премія імені Григорія Кочура (2013),
  • Польська міжнародна літературна премія імені Юзефа Лободовського (2015).[2]
  • Книга Олени Криштальської «Пізня яблуня» відзначена дипломом ІІІ ступеня в номінації «Поезія» на конкурсі «Найкраща книга України — 2009».

Бажаєте читати першим найважливіші новини Луцька та Волині? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram! Також за нашим сайтом можна стежити у Facebook, Google+ та Instagram.

Залишити коментар
#БудьПершим — підписуйся на нас у соцмережах:
Попередня новина Біля Луцька вкрали автомобіль Audi Q7. Показали відео крадіжки
Наступна новина Знайшли автівку Audi Q7, яку викрали біля Луцька
Останні новини
Схожі новини

Публікації відсутні