Повернувшись з АТО у 2015, я думав, що бачив все, виявилось – нічого, – боєць 14 ОМБр «Сірий»

Повернувшись з АТО у 2015, я думав, що бачив все, виявилось – нічого, – боєць 14 ОМБр «Сірий»

До лав Князівських воїнів боєць на псевдо «Сірий» приєднався нещодавно, але вмотивованість та досвід вже допомагають йому нищити ворога. Його бойовий шлях розпочався в 2015 році, з мобілізації у зону АТО. Через рік «Сірий» повернувся до рідної Івано-Франківщини та відкрив власну автомайстерню. Але після повномасштабного вторгнення прибутковий бізнес довелося лишити. Чоловік вступив до підрозділу охорони, допомагав з організацією блокпостів.

Історію бійця розповідає газета «Слово правди»

–  Я був з тих, хто організовував охорону та оборону в своєму районі у перші дні повномасштабного вторгнення.  І щоб довго не заморочуватися, давав позивні за кольором машин, на яких прибували бійці. У мене тоді був сірий «Опель», звідси і мій позивний, – розповідає чоловік. 

Згодом «Сірий» брав участь у маневрених боях на Чернігівщині та Сумщині, тримав оборону Бахмута. Запекле протистояння у цьому місті лишило багато важких спогадів:

  – Труднощі були в усьому. Пригадую, як ворог почав мінометний обстріл, коли ми виносили пораненого побратима на м’яких ношах. Виглядало це приблизно так: пройшли кількадесят метрів, летить міна – ми падаємо разом із ношами на розбиту цеглу. І так багато разів. Врешті-решт поранений побратим піднявся з ноші зі словами: «Хлопці, ви мене так доб’єте скорше, ніж москалі!». Тоді ми його підхопили під руки і побратим доскакав до точки евакуації на одній нозі.

«Сірий» пригадує, що в боях за Бахмут познайомився з Мадяром – засновником і командиром підрозділу «Птахи Мадяра». Так склалося, що вони тримали оборону на одній ділянці. Тоді воїн вперше побачив вражаючу ефективність дронів на полі бою.

– Я зрозумів, що коефіцієнт корисної дії дрона у нинішній війні дуже високий. До того ж, вони допомагають менше наражати на небезпеку наших воїнів. Тому почав шукати можливості працювати саме з безпілотними системами, – каже він. 

Перше бойове хрещення в якості дронаря «Сірий» отримав під час контрнаступу на запорізькому напрямку. Та найзапеклішими були бої при обороні Авдіївки. Насамперед через активне використання дронів обома сторонами.

Нині бойовий досвід минулих років активно використовують воїни батальйону безпілотних систем «Сапсан» Князівської бригади.

– Коли я повернувся з АТО, думав, що бачив багато, але після повномасштабного вторгнення зрозумів, що не бачив нічого.

Ворог дуже розумний і хитрий. Використовує багато обманних маневрів, вводить в оману, заходить з різних позицій, прощупує слабкі місця, шукає стики між підрозділами, щоб вклинитися в оборону. Тому ми постійно вивчаємо його тактику, це один із секретів ефективності бійців «Сапсану», – зазначає боєць. 

Багато з них прийшли з цивільних професій, без досвіду, але з бажанням бути тими, хто змусить ворога ховатися подалі від українського неба. Тепер колишні новачки святкують бойові перемоги та радо зустрічають нових побратимів. Один з них – «Сірий», воїн охоче ділиться враженнями про перші місяці серед князівських воїнів:

  – Ми працюємо злагоджено та прагнемо стати кращими. Тому постійно тренуємо пілотів, шукаємо ефективні технологічні рішення, модернізуємо дрони та збираємо свої. Для цього у нас є круті інструктори та сучасні лабораторії. Батальйон «Сапсан» – це більше, ніж команда. Це бойове братерство мужніх людей!


Бажаєте читати першим найважливіші новини Луцька та Волині? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram! Також за нашим сайтом можна стежити у Facebook, Google+ та Instagram.

Залишити коментар
#БудьПершим — підписуйся на нас у соцмережах:
Попередня новина Волиняни віддали останню шану загиблому воїну. ФОТО
Наступна новина На Харківщині обірвалося життя воїна з Волині
Останні новини
Схожі новини

Публікації відсутні