Правка Лозового припинить знущання правоохоронців над людьми

Правка Лозового припинить знущання правоохоронців над людьми

Правка Лозового до КПК не змінить процедури поховання людей. Про це в кулуарах Верховної Ради розповів лідер Радикальної партії Олег Ляшко.

«Цю брехню розповсюджують наші політичні опоненти та брехливі ЗМІ. Мене дивує, що велика кількість нормальних людей повірили в цю дурню. Ті, хто її поширює, навіть не читали правку. Це нагадує мені як при радянській владі збирали робітників та колгоспників і засуджували Булгакова, якого не читали, але засуджували», - заявив Ляшко.

Політик розповів, що одночасно із правкою Лозового у зміни до КПК була ухвалена ще одна правка, яка стосується призначення судово-медичної експертизи, проте її зміст також не відповідає поширеним у ЗМІ повідомленням.

«Під цю правку намагаються протягнути процедуру поховання людей. Це відверта брехня. Якщо людина померла і є явні ознаки вбивства чи насильницького злочину, то в усьому світі проводиться експертиза. У випадку ж природної смерті, ніякої експертизи не буде», - наголосив лідер РПЛ.

Інформація, яку останнім часом активно поширюють ЗМІ про те, що дозвіл на похорон з 15 березня 2018 року надаватимуть тільки після рішення суду, не відповідає дійсності.

Про це повідомили на сайті Апеляційного суду Івано-Франківської області.

За новелами кримінально-процесуального кодексу України будь-яку експертизу, в тому числі судово-медичну, з 15.03.2018 призначатиме слідчий суддя, але тільки в межах кримінального провадження. Тобто у випадках насильницької смерті і лише після реєстрації повідомлення про кримінальне правопорушення. Адже тільки експерт видає лікарське свідоцтво про смерть, якщо вона настала внаслідок травми, отруєння, ураження струмом, дії інших зовнішніх факторів, раптової смерті дітей віком до 1 року та якщо особа померлого не встановлена.

Якщо ж людина померла природною смертю, дія нововведень кримінально-процесуального законодавства на процедуру видачі дозволу на її поховання не розповсюджується. Правила поховання в Україні не змінились, змінився тільки суб’єктякий призначає експертизу: не слідчий, а слідчий суддя.

У випадках, коли слідчому доведеться звертатись до слідчого судді з клопотанням про призначення експертизи, воно розглядатиметься слідчим суддею негайно і без жодних зволікань.

Висновок експерта виготовляється на основі Акту судово-медичного дослідження та результатів аналізів у місячний термін з моменту призначення експертизи, але тіло віддається на поховання після завершення розтину. Проведення експертизи на правила поховання також не впливає.


Бажаєте читати першим найважливіші новини Луцька та Волині? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram! Також за нашим сайтом можна стежити у Facebook, Google+ та Instagram.

Залишити коментар
#БудьПершим — підписуйся на нас у соцмережах:
Попередня новина Біометричний паспорт України прикрашає Луцький замок. ФОТО
Наступна новина Названо кількість добровольців, які загинули на Донбасі з початку війни
Останні новини
Схожі новини