Кабінет міністрів надав можливість продовжувати дію тимчасового посвідчення громадянина України для росіян та білорусів. Це стосується тих людей, які воюють за Україну.
Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на представника уряду у Верховній Раді Тараса Мельничука.
За його словами, ця можливість передбачена з метою реалізації за закону «Про внесення змін до деяких законів України щодо правового статусу іноземців та осіб без громадянства, які беруть участь у захисті територіальної цілісності та недоторканності України».
Під дію постанови попадають громадяни Росії та Білорусі, які в період з 24 лютого 2020 року набули громадянство України і подали зобов’язання припинити іноземне громадянство протягом двох років, але строк виконання зобов’язання сплив.
До тимчасового посвідчення громадянина України особам, які беруть участь у захисті територіальної цілісності та недоторканності України, буде ставитися відмітка про продовження строку його дії.
Це можуть робити Державна міграційна служба, дипломатичні представництва та консульства.
Зокрема, Російський добровольчий корпус (РДК) – це воєнізоване формування, яке складається переважно з росіян, що виступають проти режиму Володимира Путіна і активно беруть участь у бойових діях на стороні України під час російсько-української війни. Формування було створене після повномасштабного вторгнення Росії в Україну в лютому 2022 року.
Нагадаємо, тисячі росіян на білорусів беруть участь в відсічі російської агресії проти України, зокрема, в окремих формуваннях.
Полк імені Калиновського – це військове формування, що складається з білорусів, які беруть участь у війні проти російської агресії на боці України. Він був створений у 2022 році після повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Полк носить ім'я Кастуся Калиновського, білоруського національного героя, одного з лідерів повстання 1863–1864 років проти Російської імперії.
Бажаєте читати першим найважливіші новини Луцька та Волині? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram! Також за нашим сайтом можна стежити у Facebook, Google+ та Instagram.