Що буде, якщо ви відмовитеся від сну. ВІДЕО

Що буде, якщо ви відмовитеся від сну. ВІДЕО

Аааа … спати! Здається, нам завжди цього не вистачає … Справді, іноді ви буквально відчуваєте, що не отримуєте його достатньо. Але що, якщо б ви перестали спати узагалі?

Про це пише Громадське. Волинь з посиланням на «Цікава Наука».

Як не дивно, наука знає відносно небагато про те, чому ми спимо або як сон виник та розвивався. Зрештою, лежання в несвідомому стані протягом декількох годин поспіль, поки хижаки чатують, на перший погляд не дуже розумно чи вигідно. Але, ми виявили декілька взаємозв’язків. Наприклад, дорослі, що сплять від 6 до 8 годин на добу, як правило, живуть довше.

Надлишок сну, проте, може призвести до медичних проблем, включаючи серцево-судинні захворювання і діабет. З іншого боку, хронічне недосипання пов’язане з окремими видами серцево-судинних захворювань, ожирінням, депресією і навіть ураженням мозку. Але що буде, якщо ви перестанете спати зараз же? Ну, після першої безсонної ночі ваша мезолімбічна система стане збудженою і дофамін вироблятиметься дуже активно.

І це дійсно може викликати приплив енергії, мотивацію, позитивність і навіть статевий потяг. Звучить привабливо, але це слизький шлях. Ваш мозок повільно починає перекривати ділянки, відповідальні за планування та оцінку рішень, що призводить до більш імпульсивної поведінки.Як тільки настане виснаження, ваші реакції уповільняться, а функції сприйняття та пізнання послабляться.

Через день або два без сну організм втрачає здатність правильно засвоювати глюкозу, а імунна система перестає функціонувати на належному рівні. У деяких випадках, 3 безсонних дні були причиною галюцинацій. Переймаєтеся зовнішнім виглядом? Дослідження показали прямий зв’язок між відсутністю сну і рівнем привабливості людини. Тобто, позбавлені сну особи здавалися на вигляд менш здоровими і менш привабливими, ніж коли б вони були добре відпочилими.

Найтривалішим науково зафіксованим випадком неспання був період у 264 години або 11 діб. І в той час, як у таких людей прогресували проблеми з концентрацією, сприйняттям і дратівливістю, несподівана істина полягає в тому, що вони не зазнали серйозних довгострокових наслідків для свого здоров’я. Фактично, ніхто з тих, хто знаходився в такому стані, з часом не мав жодних медичних, фізіологічних, неврологічних або психічних проблем. Але це обмежені в часі дослідження. Тобто не можна сказати, що постійні ураження не можуть бути завдані протягом більш тривалого часу.

Експерименти на щурах з позбавлення сну, як правило, призводять до смерті приблизно через 2 тижні. Але вчені не зовсім впевнені, вмирають щурі від нестачі сну, або ж від стресу, спричиненого постійним пробудженням. Можливо, для відповіді варто поглянути на фатальне сімейне безсоння. Це рідкісне генетичне захворювання мозку, яке викликає поступове погіршення сну або безсоння, що ведуть до галюцинацій, розумової відсталості і, зрештою, смерті. Цим захворюванням уражені близько ста чоловік у світі, але їхня середня тривалість життя в такому стані складає усього 18 місяців.

Упродовж цього часу відсутність сну призводить до того, що їх стан погіршується і органи починають відмовляти. Отож, в той час як нестача сну не обов’язково уб’є вас швидко, тривале позбавлення сну матиме негативний вплив на ваш організм. Спіть міцно, але не надто багато!


Бажаєте читати першим найважливіші новини Луцька та Волині? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram! Також за нашим сайтом можна стежити у Facebook, Google+ та Instagram.

Залишити коментар
#БудьПершим — підписуйся на нас у соцмережах:
Попередня новина У Луцьку можуть заборонити цілодобову роботу інтернет-кафе. ВІДЕО
Наступна новина Історія дня на Першому: кого вітати 7 березня
Останні новини
Схожі новини