Ще одна бригада «швидкої» на Старовижівщині? - ціна питання

Ще одна бригада «швидкої» на Старовижівщині? - ціна питання

Депутат Волинської облради Михайло Імберовський на останній сесії повтоорно озвучив запит щодо відкриття пункту постійного базування бригади екстреної медичної допомоги в селі Кримне Старовижівського району.

Обласна рада підтримала його своїм рішенням, на яке вже є реагування виконавчої влади області. 
"Цілодобове надання екстреної медичної допомоги жителям Старовижівського району до 01.09.17 року здійснювала одна фельдшерська бригада ЕМД, яка базується в смт. Стара Вижва, на сьогодні - дві фельдшерські бригади ЕМД, які дислокуються в с. Сераховичі та смт. Стара Вижва.

Така кількість бригад ЕМД, яка обслуговує виклики від населення Старовижівського району, чисельність якого становить 30443 чол., в цілому відповідає нормативу забезпечення населення бригадами ЕМД, який визначений наказом Міністерства охорони здоров’я України від 24.04.2013р. № 336 «Про затвердження індикаторів оцінки діяльності системи екстреної медичної допомоги на догоспітальному етапі», 0,7 бригади на 10000 тис. населення. Відповідно до цього нормативу забезпеченість населення Старовижівського району повинна становити 2,1 бригади ЕМД.

За 8 місяців 2017 року за номером «103» надійшло 1283 звернення громадян за екстреною медичною допомогою. На всі звернення були здійснені виїзди бригад ЕМД . Із них в с.Кримне та суміжні із ним села Любохини, Яревище, Мокре, Смолярі, Дубечне, з загальною чисельністю населення 7970 чол, здійснено 295 виїздів бригад ЕМД. Доставлено бригадами ЕМД на ургентну госпіталізацію 88 пацієнтів за екстреними викликами. 47 виїздів бригад ЕМД відносились до категорії не екстрених виїздів.

В 2017 році одна бригада Старовижівського відділення ЕМД здійснювала в середньому по 6 виїздів на добу. В с. Кримне та суміжні з ним села бригада Старовижівського відділення ЕМД в середньому виїжджала 1 раз на 2 доби; середньодобове навантаження на одну бригаду ЕМД по району - 6 виїздів, середньодобове навантаження на одну бригаду ЕМД по області становить 7,2 виїзди.

За І півріччя 2017 року було зафіксовано 57 запізнень в 27 населених пунктів району. З них 53 запізнення у зв'язку з незадовільним станом доріг (93%) та 4 запізнення через відсутність вільних бригад ЕМД, зокрема, через незадовільний стан доріг в с. Кримне було 2запізнення, в с.Любохини - 5, в с.Яревище - 5, в с.Мокре - 2, в с.Дубечне - 1.

Додаткове відкриття пункту постійного базування ЕМД в с. Кримне потребує введення 15,25 посад, а саме:
-    Фельдшерів з медицини невідкладних станів - 5,0 посад;
-    Сестер медичних з медицини невідкладних станів - 5,0 посад
-    Молодших сестер - 0,5 посади;
-    Водіїв санітарних автомобілів - 4,75 посади;
Річний фонд оплати складає 1 млн. грн.

Крім того, для функціонування пункту ЕМД необхідно виділити площу для розміщення бригади ЕМД до 110м2, а також придбати автомобіль, що відповідає національному стандарту України «Колісні транспортні засоби, автомобілі швидкої медичної допомоги та їхнє устаткування» ДСТУ 7032:20009, орієнтовна вартість якого 1,5-1,8 млн. грн.

В зв’язку з відкриттям пункту постійного базування бригади ЕМД в с.Сереховичі Старовижівського р-ну прогнозується зменшення навантаження на бригаду ЕМД пункту смт. Стара Вижва до 2 викликів на добу.
У випадку відкриття пункту постійного базування бригади ЕМД в с.Кримне з територією обслуговування сіл Любохини, Яревище, Мокре, Смолярі, Дубечне з чисельністю населення 9888 тис. прогнозоване середньодобове навантаженням на бригаду ЕМД буде становити 1 виклик на 1-2 доби.

В той же час, кількість викликів на 1 бригаду смт.Торчин - 9 за добу, м.Луцьку - 13 за добу. Запізнень на виклики через відсутність вільних бригад - 4 на добу. Така ж ситуація в містах Ковелі та Нововолинську.
Тому, у разі винайдення ресурсів, які дозволять відкрити ще одну бригаду ЕМД, більш доцільним є її відкриття у м.Луцьку, м.Ковелі чи м.Нововолинську", - йдеться у відповіді на депутатський запит за підписом заступника голови ОДА Світлани Мишковець.
Читати далі


Бажаєте читати першим найважливіші новини Луцька та Волині? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram! Також за нашим сайтом можна стежити у Facebook, Google+ та Instagram.

Залишити коментар
#БудьПершим — підписуйся на нас у соцмережах:
Попередня новина На Волині вітер позривав з будинків дахи
Наступна новина Звернення Інституту масової інформації до депутатів Волиньради
Останні новини
Схожі новини

Публікації відсутні