Побутує думка про те, що виробники спеціально створюють таку техніку, яка може працювати лише протягом певного проміжку часу, але, насправді, багато залежить й від експлуатації, – пише Радіо Максимум.
Утім, почнемо з того, що потрібно розібратися з поняттям «термін служби».
Згідно з законом, це час, протягом якого виробник зобов'язаний забезпечити можливість використання товару. До прикладу, йому доведеться поставляти запчастини та витратні матеріали, що логічно. А ще виробник під час терміну служби відповідає за шкоду, заподіяну неякісним товаром.
У цілому, встановлення терміну служби товару – справа, яку виробник виконує добровільно. Але є перелік товарів, на які цей термін встановити потрібно, оскільки потім такі товари можуть стати небезпечними для вашого здоров'я та довкілля.
Отже, скільки має працювати побутова техніка за належної експлуатації:
- електричні варильні панелі, духові шафи та плити – 7-10 років;
- індукційні плити – 10 років;
- газові варильні панелі та плити – 10 років;
- пральні машини – 7-8 років; утім, моделі з інверторним двигуном можуть мати термін до 10 років (здебільшого, виробник дає 10 років гарантії на мотор, а на всю пральну машину встановлює термін експлуатації в 7 років);
- холодильні та морозильні камери – 7-10 років (ситуація така ж, як і в пральних машин з інверторним мотором);
- мікрохвильові печі – 7 років; (після цього терміну рекомендують міняти, адже камера може почати пропускати випромінювання);
- порохотяг – 3-7 років; (варіюється у залежності від типу мотора та його потужності)
- посудомийні машини – 5 років;
- витяжки – 7-10 років; (у залежності від мотора)
- мультиварки – 2-3 роки (якщо є звичайний нагрівальний елемент) і 5-7 років (якщо індукційне нагрівання);
- м'ясорубки – 3-5 років;
- чайники, фени та дрібна побутова техніка – 3 роки;
- блендери та фени з професійними моторами – до 7 років.
Бажаєте читати першим найважливіші новини Луцька та Волині? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram! Також за нашим сайтом можна стежити у Facebook, Google+ та Instagram.