Студенти Луцького НТУ самі обиратимуть дисципліни для навчання

Студенти Луцького НТУ самі обиратимуть дисципліни для навчання

28 березня у стінах Луцького національного технічного університету відбулася презентація загальноуніверситетських вибіркових дисциплін для першокурсників денної форми навчання.

Модерував захід проректор з навчально-педагогічної роботи Валентин Талах, повідомляє прес-служба Луцького НТУ.

Зокрема, спершу з вітальним словом виступив ректор Луцького НТУ Петро Савчук: «Те, що ми робимо – ризиковий проект, адже має дві сторони медалі. З одного боку, виш для студентів, з іншого ж - відповідальність у такому випадку теж на вас. Тому ми розробили цілу технологію заохочення студентів до навчання, ми хочемо максимально врахувати ваші бажання. Ви маєте визначитися, що хочете вивчати. А викладачі, своєю чергою, презентують дисципліни на вибір. Ми сучасні, прогресивні, використовуємо усі освітні можливості, аби ви були кваліфікованими працівниками і конкурентними на ринку праці. Віднесіться до цього відповідально».

Опісля Валентин Талах розповів, що 60% дисциплін є обов’язковою програмою навчання, а інші 40% молодь може сама обрати: «Сьогодні ми презентуємо лише 15% тих дисциплін, які університет пропонує вам на вибір, про інші 25% розкажуть більше куратори груп. Крім того, на сайті Луцького НТУ будуть розміщені анотації до кожного предмету. Усі ви до 3 квітня мусите визначитися зі своїм вибором. Вже з 3 по 7 квітня у виші відбудеться анонімне анкетування, згідно з результатами якого ми розподілятимемо дисципліни». Ректор Петро Савчук додав, що на сайті вишу під анотаціями будуть розміщені електронні адреси викладачів, яким в інтерактивному режимі студенти зможуть задавати питання.

Так, першим презентував свою дисципліну завідувач кафедри фізичного виховання Савчук Сергій Ананійович. Освітянин зазначив, що бути здоровим – значить бути успішним. А отже усі, хто цього прагне, має обирати його предмет.

Про актуальність вивчення іноземних мов розповіла доцент кафедри української та іноземної лінгвістики Пилипюк Лариса Анатоліївна. Жінка додала, що при складанні ЗНО для вступу в магістратуру, потрібно буде здавати іноземну.

Нестандартно про дисципліну «Правознавство» розповіла доцент кафедри гуманітарних наук та права Земко Алла Михайлівна, яка зауважила, що на її лекціях студенти не пишуть, проте можуть відчути себе суддями. «Якщо ви не вчитимете право, вас будуть обманювати на кожному кроці: в магазині, громадському транспорті та, передусім, на робочому місці», - каже Алла Михайлівна.

Як вести сімейний бюджет, як збагатитися та де позичати гроші пообіцяла студентів навчити доцент кафедри фінансів Кондіус Інна Степанівна на парах з «Фінансової грамотності».

Доцент кафедри гуманітарних наук та права Мартинюк Ярослава Миколаївна, своєю чергою, презентувала дві дисципліни «Українська та зарубіжна культура» та «Історія одягу і моди».

Слідом доцент вищезазначеної кафедри Сільвестрова Оксана Юріївна розповіла про «Соціально-політичні студії». «Якщо ти не цікавишся політикою, це не означає, що політика не цікавиться тобою», - процитувала освітянка оратора і полководця Перикла.

«Успіх залежить від вміння спілкуватися» – переконувала студентів завідувач кафедри гуманітарних наук та права Жук Оксана Миколаївна, а відтак заохочувала до вивчення дисципліни «Професійні комунікації».

Проявив креативність та у віршованій формі розповів про предмет «Економічне обґрунтування технічних рішень та економіка підприємства» професор Кривов’язюк Ігор Володимирович.

«Навчений – значить захищений» - розпочала агітацію заступник декана факультету екології та приладо-енергетичних систем Федорчук-Мороз Валентина Іванівна. Жінка презентувала дисципліну «Основи охорони праці та безпеки життєдіяльності», насамкінець показавши присутнім відеоролик про те, що може статися через незнання предмету.

Завершився захід неймовірним виконанням пісні про Україну.


Бажаєте читати першим найважливіші новини Луцька та Волині? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram! Також за нашим сайтом можна стежити у Facebook, Google+ та Instagram.

Залишити коментар
#БудьПершим — підписуйся на нас у соцмережах:
Попередня новина Ляшко назвав своїх луцьких екс-соратників «продажними тварями»
Наступна новина В Інституті української мови розповіли, чи потрібна Україні латиниця
Останні новини
Схожі новини