Створюємо речі з любові та світла, - лучанин Сашко Стеренчук про свій оригінальний проект

Створюємо речі з любові та світла, - лучанин Сашко Стеренчук про свій оригінальний проект

Любителі дизайненських речей та нестандартних подарунків вже оцінили роботи, які створюють у луцькій майстерні Qwantum Lightings. Оригінальні вироби з дерева та акрилу, які до всього ж підсвічуються, вражають своєю загадковістю. Їх можна розглядати годинами! «Перший» поспілкувався з ідейним натхненником Qwantum Lightings Сашком Стеренчуком і наша з ним розмова – для традиційної рубрики «Бліц-інтерв’ю».

-  Нещодавно у соціальних мережах розголосу набув проект Qwantum Lightings. Це різноманітні дизайнерські речі з підсвіткою. Ти є ініціатором цього. Розкажи детальніше, що ви робите?

- Ми називаємося Qwantum Lightings, існуємо з зими. Спонтанно виникла ідея створити такий проект. Просто я зустрів геніального дизайнера – Катю Селюк, вона робить іграшки, шиє одяг, і ми зійшлися завдяки творчості … Якраз у той час я мізкував над тим, що подарувати одній людині, хотілося щось ексклюзивне. Я вигадав одну річ, показав її Каті, в результаті вийшов оригінальний подарунок – кульки з акрилу, який підсвічується. Це 2D елемент, який створює 3D ілюзію, тобто зблизька вони виглядають як аркуш паперу, а коли дивишся на них на відстані, створюється ілюзія об’ємності. Нашу творчість оцінили вже за кордоном, першу колекцію «розмели» за тиждень.

- У чому успіх, як думаєш?

- Не знаю, я взагалі здивований, що їх купують (сміється,  – Авт.), зважаючи на платоспроможність українців… Але ціна така, що наш товар може дозволити собі кожен. Успіх у тому, що ми створюємо ексклюзивні речі з любові та світла, з позитивом.

- Окрім акрилу, з чим працюєте ще у творіння виробів?

- Акрил, дерево, в перспективі – бетон, з якого можна творити елементи декору з підсвіткою…

- Натхнення звідки черпаєте?

- Є конкретні люди, від яких я отримую натхнення, це не лише мої знайомі, починаючи від Альберта Ейнштейна, закінчуючи Олескандром Невзоровим.  До речі, я сам пишу теорії з фізики і хочу отримати Нобелівську премію за антигравітацію!

- Цікавишся ще й наукою?

- Так. Ти ніколи не зауважувала, що художня література, художні фільми цікавіші людям, аніж наукові. Наука – це правда, а брехня завжди солодша, більш цікава. Тому сьогодні цікавіше читати Бегбедера, ніж принцип невизначеності Гейзенберга.

- Ти – доволі оригінальна особистість, зі своєрідним світосприйняттям…

- Я б сказав, що моє світосприйняття – відсутність будьякого світосприйняття. Я не якийсь там інопланетянин, мене так само формує суспільство, я вдягаю соціальні маски, це вже на рівні умовних рефлексів. Але якщо ти не змінюєшся, то ти просто не розвиваєшся. Мені часом дорікають, що кілька років тому я був духовною людиною, а зараз переконую інших у протилежному. Духовність я на дух не переношу, я еволюціонував… Нещодавно зі мною трапилася несподівана історія – я зустрів жіночку, яка просила допомагати їй відшукати будинок за потрібною адресою. Коли я дістав телефон, щоб налаштувати GPS, вона негарно висловилась у мою сторону, мовляв, то все диявольські штучки. В результаті я завів її до сексшопу… Якщо серйозно, то на мою думку, інтелект і будь-які переконання несумісні речі. Розумна людина не може зациклюватися на переконаннях… Прив’язаність до будь-чого – це вже упередженість. Я не маю правил, які регулюють моє життя. Найбільше у житті я ціную свободу у всьому.

- Тобто, одружуватися ти не плануєш?

- Я вже зробив одного разу таку помилку, а навіть якщо і зустріну таку людину, то одружуватися офіційно не буду.

- Кажуть, що свободу та незалежність дають в тому числі і гроші. Як ставишся до них?

- Гроші… Це не та річ, лише заради якої варто жити, але вони важливі… Мені колись гроші пропонували, щоб я бороду збрив. Я вважаю, що усе має свою ціну. А люди, які тримають у руках великі гроші, кардинально змінюються. Гроші – це засіб платежу, але, на жаль, це і свобода. Більшість моїх нереалізованих ідей потребують якраз грошових вливань. Бо такий час, така країна…

- Чому ти носиш бороду?

- Не знаю, мені це не принципово, думав якось її збрити… З бородою я вже давно, вже в 16 років її носив, не важливо якою вона тоді була. Коли вона мені набридне, я її позбудусь. Не вірю у ці теорії, що той, хто носить бороду, має енергетичний зв’язок з космосом. Енергетика, ізотерика, метафізика – то все дурниці. Моя колишня, до речі, звертала увагу на такі штуки і щоб не сталося казала: «Ти за гороскопом рак, з тобою все ясно». Після цього я зненавидів гороскопи, астрологію…

- На своїй Facebook сторінці ти часто пишеш діалоги зі своїми домашніми улюбленцями – мишами? Ти  справді з ними спілкуєшся?

- Монгольських піщанок Йосипа і Лаврентія мені подарувала напередодні якраз та людина, якій я довго думав, що подарувати і завдяки якій народилась ідея Qwantum Lightings. Миші допомагають мені в роботі, вигризають деякі елементи, рятують мене від депресії. Близьких людей у мене немає, тому миші заміняють мені найрідніших. Мене багато хто вважає божевільним, мовляв, миші не говорять, але нехай доведуть спочатку, що вони дійсно не говорять. Нехай це буде маленька таємниця.

«Заряджалась» світлом та позитивом Ірина Костюк


Бажаєте читати першим найважливіші новини Луцька та Волині? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram! Також за нашим сайтом можна стежити у Facebook, Google+ та Instagram.

Залишити коментар
#БудьПершим — підписуйся на нас у соцмережах:
Попередня новина Волинські озера забрали життя ще одного хлопця
Наступна новина «Фейсбучний» вірус атакує волинян


Останні новини
Схожі новини

Публікації відсутні