«Таких епізодів, як Донецький аеропорт, на цій війні було вже тисячі». Історія капітана із Сил ТРО

«Таких епізодів, як Донецький аеропорт, на цій війні було вже тисячі». Історія капітана із Сил ТРО

Капітан Олег Височанський нині – командир мінометної батареї. Він закінчив ЛНУ імені Івана Франка, де отримав спеціальність географ-еколог. Після закінчення навчання працював в екологічному коледжі Львівського Національного аграрного університету лаборантом, а пізніше викладачем. У серпні 2014 році, після початку вторгнення російських військ до Донецької та Луганської областей, був мобілізований до Збройних Сил.

Історію захисника розповіли у Силах ТРО ЗСУ. 

З перший днів пан Олег виконував обовʼязки командира аеромобільної (десантної-штурмової) роти 80-ї окремої аеромобільної (десантної-штурмової) бригади. Пізніше, в складі окремого батальйону, відправився на схід.

— Наш батальйон був тільки сформований. В нас, на той час, не було кадрових оціферів, всі були призвані по мобілізації. Але в нас була висока мотивація. Вогнева і тактична підготовка була на високому рівні. Ми були навчені та підготовлені. В кінці жовтня висунулися в Донецьку область для виконання бойових завдань. Прибувши туди, нас почали готувати до ротації в Донецький аеропорт. Так і сталося. З середини грудня наш батальйон зайшов в район оборони Донецького аеропорту.

Спочатку, капітан Височанський брав участь в обороні Опитного, де вперше тісно співпрацював зі мінометною батареєю суміжної бригади. Потім два тижні боїв в Пісках.

— Одного дня, начальник штабу сказав «Олег треба двадцять бійців в ДАП». Я поділив завдання між трьома взводами і управлінням роти, а на ранок я мав список добровольців з запасом. Декільком я відмовив, знаючи їх сімейні обставини. Ранком 13 січня ми почали готуватися до заходу в аеропорт. Від обстрілів падає сім поверхів диспечерської вежі, командир якої отримує важку кантузію, і командування бригади приймає рішення що я йду на «вишку» його міняти, а мої хлопці заходять в термінал без мене. «Вишка» була «очима» ДАПу і коли ворог це зрозумів - він її знищив. Це було 15-го січня, саме тоді я отримав поранення. Проникаюче осколкове поранення голови. По нам працював танк прямою наводкою, за день він міг вистрілити по 150 снарядів. Але мені дуже пощастило, що вдалося швидко мене евакуювати. Я отримав поранення в обід, а вже ввечері в Дніпрі мені робили операцію.

Кіборг. Нагороджений орденом «За мужність» ІІІ ступеня. Після лікування, у вересні 2015 року указом Президента Олег Височанський був звільнений зі Збройних Сил. Після звільнення, проходив реабілітацію в Канаді. Коли повернувся до України, працював директором комунального закладу «Будинок Воїна» у Львові.

З 25 лютого 2022 року, долучився до 103-тя окрема бригада територіальної оборони Збройних Сил України. З 2023 року капітан Височанський є командиром мінометної батареї.

— Я був в музеї Першої світової війни в Оттаві і бачив 120-мм міномет тих часів. Зараз змінилася тільки форма прицілу. В умілих руках, міномет - це те, що береже кров піхоти. Міномет розбирає передню лінію противника та не дає атакувати. Міномет працює швидко та точно. Це дуже прикра зброя. На нього не діють ні РЕБи, а ні інші засоби впливу.

Мінометна батарея має на своєму рахунку сотні уражених цілей, знищеної піхоти та техніки. Але як наголошує Олег Височанський - важлива взаємодія.

— Війна це комплексний підхід. Не раз було таке, що ми своїм пострілом когось поранили, далі його несуть в бліндаж, а дрони відслідковують рух. Після цього, зʼявляються FPV-дрони та допрацьовують. Міномент - це ініціатива. На купʼянському напрямку, ми разом з безпілотниками знищували позицію, не штурмуючи її людьми. Теперішня війна відрізняється інтенсивністю та технологічністю. Таких епізодів, як аеропорт на цій війні - було вже тисячі.

Капітан Височанський каже, що його основна мотивація продовжувати боротьбу – це майбутнє його дітей.

— Я хочу, щоб мої діти могли жити у вільній, справедливій країні та гордо називати себе Українцями. Мій стрийко(дядько), який був кулеметником дивізії «Галичина» завжди казав «запамʼятай сину, ніхто в світі не будете тебе поважати, якщо ти не будеш гордий, що ти Українець». Це боротьба на виживання. Наше завдання зберегти країну. Ми не маємо права програти. Треба долати свій страх, а подолавши його, ти отримаєш набагато більше. Це наша спільна війна, яка нікого не омине. Я мрію дожити до перемоги над нашим одвічним ворогом. Я хочу побачити її — додав капітан Олег Височанський.


Бажаєте читати першим найважливіші новини Луцька та Волині? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram! Також за нашим сайтом можна стежити у Facebook, Google+ та Instagram.

Залишити коментар
#БудьПершим — підписуйся на нас у соцмережах:
Попередня новина В Україні з'явиться військовий омбудсмен, – Умєров
Наступна новина У листопаді ЗСУ отримали понад 120 нових зразків озброєння та військової техніки
Останні новини
Схожі новини

Публікації відсутні