Краєзнавець із Любешова, автор «Книги рекордів природи» Петро Кравчук проаналізував цьогорічну осінню погоду на Волині і дійшов висновку, що таке аномальне тепло у жовтні – рідкісне явище для цього місяця. Адже у жовтні було зареєстровано аж 9 температурних рекордів, чого не траплялося за всі роки метеоспостережень.
Свої спостереження волинянин виклав у дописі у Facebook.
Петро Кравчук пише, що, навіть попри «зимовий» вересень стародили все одно називають цьогорічну осінь золотою – завдяки погоді, яка була у жовтні. За його словами, «парад» аномально високих температур розпочався 13 жовтня.
«Рекордні температури в Луцьку до 24 жовтня реєструвалися майже щодня – вісім рекордів протягом 12 днів! Найтепліше – 25 градусів – було 21 жовтня. Попередній рекорд цього дня відразу було перекрито аж на 5 градусів (таке в природі трапляється також не часто)! Він був зареєстрований у далекому 1966 році, тобто 53 роки тому! Та найтривалішими виявилися температурні рекорди для 19 і 20 жовтня, які були зафіксовані в обласному центрі ще у 1957 році! Тобто вони протрималися аж 62 роки!» – зауважує Петро Кравчук.
Він констатує, що така аномально тепла погода наприкінці жовтня – рідкісне явище для другого осіннього місяця.
«Дев'ять температурних рекордів протягом календарного місяця у Луцьку ще не реєструвалися жодного року за всі роки метеоспостережень! Тобто, за понад 100 років! Отже – це також своєрідний природний рекорд!» – пише краєзнавець.
І додає, що аномальне тепло та різкий перепад температур спровокувало в Україні осіннє цвітіння деяких дерев, кущів та квітів.
«У мене в Любешові днями знову зацвіли первоцвіти – примули (на фото)», – розповідає Петро Кравчук.
Бажаєте читати першим найважливіші новини Луцька та Волині? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram! Також за нашим сайтом можна стежити у Facebook, Google+ та Instagram.