ТОП-8 найнесподіваніших місць в будинку, де люблять ховатися бактерії

ТОП-8 найнесподіваніших місць в будинку, де люблять ховатися бактерії

Експерти назвали вісім місць в будинку, у яких може ховатися найбільша кількість небезпечних бактерій. 

Про це пише sobesednik.ru.

Прийнято вважати, що найбільша кількість бактерій міститься в брудній раковині, де-небудь у санвузлі або на ганчірці, якою ми протираємо підлогу. Однак дослідження вчених показують, що іноді мікроорганізми вибирають для свого проживання місця, які можуть здаватися нам дивними.

Отже, вісім найнесподіваніших місць у будинку, де люблять ховатися бактерії:

1. Пульт дистанційного керування

Якщо подумати, то це місце для проживання бактерій здається цілком логічним. Досить багато часу цей предмет проводить у руках всіх членів сім’ї, і ніхто з них перед цим не переймається миттям рук. Як показують дослідження фахівців, на багатьох пультах дистанційного керування в середньому містяться 70 різних різновидів бактерій на один квадратний дюйм. Саме тому пульт дистанційного керування слід якомога частіше дезінфікувати за допомогою спеціальних розчинів, наприклад, що представляють собою мікстуру води і лавандового масла. У пульта буде не тільки приємний запах, а й надійний захист від бактерій.

2. Кухонна дошка

Звичайно, багато хто з нас миє кухонну дошку щоразу після того, як що-небудь на ній нарізають, але чи знаєте ви про те, що на цьому предметі міститься у 200 разів більше фекальних бактерій, ніж на обідку унітазу?

Якщо ваша кухонна дошка пластикова, то її набагато легше очищати, однак якщо вона виготовлена з дерева, то з часом вона покривається численними тріщинами і розрізами від впливу ножа. Саме в цих щілинах і ховаються бактерії. Обов’язково використовуйте окремі дошки для нарізки овочів і м’яса, промивайте поверхні дерев’яних дощок після використання гарячої води і рідким милом. Не забувайте висушити дошку хоча б протягом 30 хвилин.

3. Паркет

Якщо у вас дерев’яна підлога, то на ній, безумовно, будуть мешкати бактерії. Паркет є живильним середовищем для них, оскільки він збирає мертві клітини шкіри, частки їжі, шерсть тварин і пилок. Ось чому так важливо якомога частіше прибиратися в будинку з використанням водяного пилососа.

4. Дверні ручки

Здається очевидним, що дверні ручки, вимикачі та інші подібні предмети накопичують бактерії, але часто люди забувають їх чистити. Через це бактерії легко поширюються по всьому будинку. Принаймні, один раз на тиждень протирайте  поверхні за допомогою розчину на основі оцту, що допоможе знищити бактерії.

5. Косметичні пензлики

Жінки часто витрачають багато часу вранці на нанесення макіяжу перед походом на роботу і навіть не усвідомлюють, що вони користувалися пензликами, які містять десятки різних видів бактерій. Але задумайтеся про це хоча б на хвилину: ці пензлики потрапляють на губи, ніздрі і навіть в очі, вони збирають з лиця  шкірне сало і піт, у якому міститься безліч мікроорганізмів. Бактерії розмножуються, і якщо пензлика не очищати, то вони повертаються назад на обличчя.

6. Мокра білизна

Вологе середовище є ідеальним для розмноження бактерій. Крім того, якщо є така можливість, білизну краще сушити де-небудь на вулиці: як неодноразово доводили дослідники, це знижує ризик бактеріальних інфекцій.

7. Зубна щітка

Нас не повинна шокувати інформація про те, що зубна щітка покрита бактеріями. На щастя, велика частина цих бактерій є нашими власними, якщо ми тільки не ділимо зубну щітку з кимось ще. Ймовірно, через це ми не повинні захворіти. Однак навіть свою зубну щітку все-таки необхідно час від часу дезінфікувати і тримати в максимально сухому місці.

8. Взуття

Подумайте на мить про всі ті поверхні,  якими ви ходили протягом дня. Земля, пісок, бруд – все це прилипає до підошов черевиків. Навіть якщо ви ретельно витираєте ноги перед входом в будинок, то все одно в квартиру потрапляють сотні різновидів мікробів. На жаль, вирішити цю проблему радикально не виходить, але в багатьох будинках вуличне взуття прийнято залишати за порогом.

Читати далі


Бажаєте читати першим найважливіші новини Луцька та Волині? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram! Також за нашим сайтом можна стежити у Facebook, Google+ та Instagram.

Залишити коментар
#БудьПершим — підписуйся на нас у соцмережах:
Попередня новина На сімейному фестивалі маленьких лучан навчатимуть фінансовій грамотності
Наступна новина Волинянин обурився через «ім'я» школи
Останні новини
Схожі новини

Публікації відсутні