«Травень» і лютововк Борис. Історія протитанкістів

«Травень» і лютововк Борис. Історія протитанкістів

Начальник підрозділу протитанкових засобів бригади «Гарт» на псевдо «Травень» прийшов у прикордонники ще 1997 року. У рідному Закарпатті, в Чопському прикордонному загоні, 12 років був інструктором-кінологом.

Каже, пам’ятає всіх собак, з якими працював – з ким ловили контрабандистів, з ким шукали мінно-вибухові пристрої або ж наркотичні речовини, пишуть на сайті Держприкордонслужби.

Любов до чотирилапих друзів збереглася у нього й донині. І коли рік тому у складі прикордонної бригади «Гарт» потрапив на Вовчанський напрямок, завів собі швейцарську вівчарку Бо́риса.

Два роки без собаки протримався, але зрозумів, що далі не можу. І придбав його. В Одесі був раніше розплідник, і після початку повномасштабного вторгнення його господарі вивезли своїх вихованців до Польщі. У них і купив. Дорога у Бо́риса до України була, звісно, не простою. Але нічого, потягом доправили. У нього гарний родовід. Його сестра минулого року виграла юніорські змагання у Хорватії. У підрозділі Бо́риса хлопці спочатку побоювалися. Адже це сторожовий пес і доволі великий. Але коли він часто бачить людину, то з часом звикає до неї й підпускає до себе. Наразі всі хлопці люблять його, постійно смаколиками пригощають.

Польща не чужа країна не лише для Бо́риса, але й для «Травня». Згодом, після завершення у 2009-му році служби в ДПСУ, він вирушив туди працювати. Спочатку, каже було не просто. Втім згодом освоївся. Відкрив дві фірми – з працевлаштування та логістичну. Вів бізнес 12 років. Але коли почалося повномасштабне вторгнення, передав справи товаришу та поїхав до України.

Мати коли дізналася, що збираюся повертатися, відмовляла. Але згодом змирилася. Вже у березні 2022 року я став військовослужбовцем Чопського прикордонного загону. Виконували бойові завдання в Чернігівській області. А після того, як вигнали звідти окупантів, написав рапорт про переведення до 1 прикордонного загону. Отримав посаду техніка.

У складі 1 прикордонного загону відбулося перше відрядження «Травня» на схід – Кліщіївка, Ягідне, Підсереднє, Бахмут. Каже, тоді, наприкінці 2022-го та на початку 2023 року війна була зовсім іншою. В основному, відбувалися ворожі штурми. Безпілотники ворог використовував не часто, і лише для скидів. Ще використовував міномети та СПГ. У протитанкового підрозділу «Травня» на озброєнні були стрілецька зброя та ручні протитанкові гранатомети, в тому числі одноразові. Але працювали ними в основному по піхоті: помічали якийсь рух з боку противника, виходили і стріляли.

Те відрядження тоді показало, хто є хто, хто чого вартий. І наразі близько 70 відсотків мого підрозділу – це ті хлопці, з якими ми разом пройшли Бахмут. Ну а мені після повернення зі сходу на ротацію керівництво загону запропонувало очолити протитанкову заставу. Я не відмовився. Отримав первинне офіцерське звання. Згодом став і лейтенантом. А на базі нашої застави було створено відділ прикордонної служби протитанкових засобів прямого підпорядкування. Яким я наразі керую, - каже прикордонник.

«Травень» вже двічі побував на навчаннях у Великій Британії. Взагалі британський вишкіл пройшла 50 відсотків військовослужбовців його відділу. А сто відсотків особового складу – фахові навчання протитанкістів. Тепер хлопці самі їздять до інших підрозділів, консультують, навчають колег. А також постійно працюють по ворогу. Вже не по піхоті – по важкій та легкій броньованій техніці, і боєприпасів, і озброєння для цього вистачає, стверджує «Травень».

П’ятеро наших військовослужбовців отримали нагороди Президента України, також чимало хлопців – відомчі відзнаки. Постійно розвиваємося, навчаємося, вдосконалюємося. І якщо хтось захоче поповнити лави нашого підрозділу – будемо дуже раді. Працюємо виключно за фахом, сидіти в окопах ви не будете. Напроти – постійний рух. Головне – бути готовим вчитися і не боятися стріляти. А наші досвідчені бійці все покажуть, розкажуть, навчать, - зазначає він

«Травень» пишається тим, що стоїть у джерел цього підрозділу.

Атмосфера, яку вдалося тут створити, на стільки запалює хлопців, що постійно виявляються охочі перейти на контрактну службу. Колектив гарний, дружній, мотивований, - каже «Травень». І жартома додає: «Та один Бо́рис чого вартий! Такого пса ви більше не знайдете в жодному підрозділі!» - каже прикордонник.

 


Бажаєте читати першим найважливіші новини Луцька та Волині? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram! Також за нашим сайтом можна стежити у Facebook, Google+ та Instagram.

Залишити коментар
#БудьПершим — підписуйся на нас у соцмережах:
Попередня новина Знижка на штраф від ТЦК. Президент підписав закон
Наступна новина Вірний брат і люблячий син. Спогади про Героя
Останні новини
Схожі новини

Публікації відсутні