У Княгининку – суперечка через «піонерів» на святкуванні Дня вчителя

У Княгининку – суперечка через «піонерів» на святкуванні Дня вчителя
Фото з вистави

У Княгининівській громаді виникла суперечка між учасниками відзначення Дня вчителя в місцевому Центрі культури та дозвілля.

Її спровокувала присутність в програмі виступу людей, одягнутих у форму піонерів. Про це пише Район.Луцьк.

Однієї з перших обурення висловила депутатка сільради Алла Жупанюк.

«Голова та працівники культури ОТГ не знають і не виконують Закон України про декомунізацію. Було грубе порушення», — заявила вона.

На думку депутатки, таким чином зі сцени будинку культури популяризували історію, що «калічила Україну».

«...пропагандне місиво мололо усе національне: культуру, історію, традиції. Нас винищували! Тисячами вивозили і розстрілювали.... історія? Це ганебна сторінка, про яку потрібно забути, не згадувати, а тим більше не пропагувати зі сцени», — заявила вона.

Натомість голова громади Олена Твердохліб зауважила, що сценка, в якій виступали «піонери», мала жартівлий характер і не робилася з метою пропаганди. Вона додала, що це частина історії України.

Її підтримала директорка Центру культури та дозвілля Вікторія Мельничук. Посадовиця пояснила, що в сценці демонстрували епохи еволюції школи від первісного суспільства до сучасної Нової української школи.

«Там були і церковно приходська і піонерська школа. На сцені не було пропаганди, прапорів, гербів, гімнів, серпів в молотів, це було безневинне висміювання піонерії. Прошу не роздувати з цього трагедії, бо її там геть немає. А своє рідне українське, ми щоразу співаємо на тій сцені, і Шевченка, і засуджуємо голодомори, і постійно згадуємо Майдан і наших загиблих бійців», — зауважила вона.

Представниця Інституту національної пам'яті у Волинській області Леся Бондарук розповіла, що назвати цей виступ порушенням закону про декомунізацію не можна.

«Символами пропаганди є зірка в поєднанні з серпом і молотом. Сама зірка не є символом. По фото, які викладені в інтернет, видно, що була присутня форма піонерів. Тут є певна непряма пропаганда. Це певна ностальгія за молодіжними організацями, які пропагували комуністичну ідеологію», — додала вона.

За словами Лесі Бондарук, використання символів СРСР у музеї чи в театральних постановках є допустимим.

«Якщо розглядати цей концерт як мистецьку частину, то це не є пропагандою. Тому сказати, що порушили закон про декомунізацію не можна. Але це певна нетактовність, бо це елементи ностальгії», — заявила вона.


Бажаєте читати першим найважливіші новини Луцька та Волині? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram! Також за нашим сайтом можна стежити у Facebook, Google+ та Instagram.

Залишити коментар
#БудьПершим — підписуйся на нас у соцмережах:
Попередня новина В Україні планують зробити обмін валют платним
Наступна новина Рок-гурт із Луцька презентував новий кліп
Останні новини
Схожі новини