У Луцьку колишня в'язниця стане хостелом

У Луцьку колишня в'язниця стане хостелом

Монахи вирішили за виручені кошти відремонтувати 100-річну Луцьку тюрму і продовжують реконструювати пам'ятку архітектури. 

Замість тюрми  буде хостел. В приміщенні колишньої в'язниці, де на початку Другої світової війни розстрілювали людей, облаштовують житло для туристів. Нині будівля належить монастирю. Але її частину монахи вирішили відвести для хостелу і за виручені кошти відремонтувати всю споруду. Ця ідея збурила істориків. Журналісти  «5 каналу» збирали думки сторін.

Будівля у старій частинці Луцька – пам'ятник архітектури XVIIстоліття. Майже 100 років в її стінах був монастир. Згодом у приміщенні з міцними мурами була і буцегарня, і музичне училище. Кілька років тому комплекс споруд передали церкві. Священики, щоб назбирати грошей на ремонт приміщення, вирішили облаштувати в частині монастиря хостел.

Ідея відкрити готель в історичній споруді обурила місцеву громадськість. Історики кажуть, із тюрмою, що була в цій будівлі, пов'язані чорні сторінки української історії: НКВСники розстріляли там тисячі політичних в'язнів. «В цих камерах досі «сочиться кров"»дуть в формі НКВС обслуговувати цей заклад. Ну це взагалі не лізе ні в які рамки здорового глузду», – обурюється краєзнавець Ігор Левчук.

Деякі луцькі історики переконують – будівля більше підходить для музею тоталітарних репресій або історії УПА, а не для хостелу. Історик Сергій Годлевський впевнений: «думаю, що ті дві установи, такі як монастир і музей, то вони б одна одну доповнювали — тоді був би повний комплекс».

Від суперечок церкви та громадськості місцева влада воліє залишатися осторонь. Але чиновники визнають, що створення готелю в архітектурній пам'ятці з комерційною метою – протизаконне. «В законі є положення, яке забороняє релігійним організаціям використовувати землю чи пам'ятки для підприємницької діяльності… Влаштування хостелу у вигляді тюремних камер в будинку колишньої тюрми — воно не суперечить статусу пам'ятки», – розповідає начальник відділу охорони історичної спадщини Луцької міської ради Петро Троневич.

Тим часом, церква продовжує реконструювати пам'ятку архітектури. Поки її дії не планують оскаржувати ані активісти, ані влада.


Читати далі


Бажаєте читати першим найважливіші новини Луцька та Волині? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram! Також за нашим сайтом можна стежити у Facebook, Google+ та Instagram.

Залишити коментар
#БудьПершим — підписуйся на нас у соцмережах:
Попередня новина У Луцьку з нагоди Дня Незалежності поляки та українці зійшлися на ринзі. ФОТО
Наступна новина Луцький замок з висоти пташиного польоту. ВІДЕО
Останні новини
Схожі новини