У Луцьку незрячі зможуть «побачити» та пізнати історію міста

У Луцьку незрячі зможуть «побачити» та пізнати історію міста

У вівторок, 24 жовтня у книгарні Волинської обласної друкарні, відбулася презентація проекту «Луцьк у долонях», який, за голосуванням лучан, став переможцем громадських ініціатив міста.

Цей проект профінансований Луцькою міською радою і спрямований на поліпшення інформаційної доступності та популяризації інформації про обласний центр Волині у доступних форматах для людей з глибокими порушеннями зору.

Конкурс громадських ініціатив міста Луцька та Всеукраїнська громадська організація людей з інвалідністю по зору «Генерація успішної дії» неодноразово перемагали у подібних проектах. Останній успіх – створення видання туристичного путівника «Луцьк – прогулянки містом», автором якого є Катерина Мойсіюк. Особливістю путівника є те, що книга надрукована шрифтом Брайля у студії друку «BrailleStudiо».

Голова Волинського осередку всеукраїнської громадської організації людей з інвалідністю по зору «Генерація успішної дії», незрячий вчитель історії Віталій Ткачук каже, що путівник однозначно унікальний.

«Ця книга дає нам пізнавальну інформацію про історію древнього Луцька, також, окрім шрифту Брайля тут є три рельєфно-графічні зображенням трьох історичних об’єктів Луцька: Замок Любарта, велика Синагога та лютеранська церква(кірха)», - підтверджує він.

Інша книга «БрайльBook», яку представили на презентації, також є ексклюзивною не тільки для людей із вадами зору, а й зрячих, тому що виконане видання і звичайним, і шрифтом Брайля.

 «В Україні «БрайльBook» лише чотирьох екземплярах, тому вона потребує у розповсюдженні та тиражуванні по всіх куточках нашої держави. За підтримки Луцької міської ради було виділено 8000 гривень для друкування саме цієї книги», - зазначила доцент кафедри тифлопедагогіки НПУ ім. М. Драгаманова Ганна Серпутько.

Вагомий внесок для створення книг, які уже мають змогу «побачити» незрячі люди, зробив Олександр Мельник, який друкує книги шрифтом Брайля, окрім того, він володіє і звичайним шрифтом. 

«Наше місто з кожним роком створює та покращує умови непростого повсякденного життя для людей із вадами зору, це дуже нелегка справа, але в майбутньому ми хочемо, щоб у кожному тролейбусі озвучувалось місце зупинки, облаштувати спеціальні пішохідні переходи, маркувати їх тактильною плиткою. Для зрячих людей такі моменти не є проблемою, проте для людей із вадами зору – це суттєві перешкоди», – розповів на презентації депутат Луцької міської ради Богдан Богонос, який активно підтримує подібні проекти.

Учасники проекту переконані - представлені книги потрібно поширювати у бібліотеки, школи, університети та популяризувати їх, адже це виняткове джерело інформації для незрячих.

Окрім унікальних книг до кінця 2017-ого року підготують мультимедійний  проект – аудіозапис туристичного путівника, який передадуть у навчальні та культурні заклади міста.

Цей проект буде дуже корисним для повністю або частково незрячих людей, які не опанували шрифт Брайля. У перспективі, для широкого кола користувачів, аудіозапис можна буде відтворити в онлайн-режимі.

Володимир Потрапелюк


Бажаєте читати першим найважливіші новини Луцька та Волині? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram! Також за нашим сайтом можна стежити у Facebook, Google+ та Instagram.

Залишити коментар
#БудьПершим — підписуйся на нас у соцмережах:
Попередня новина У Луцьку чоловік хотів поцупити кофту з магазину
Наступна новина Хелловін 2017: рецепти нереально смачних і моторошних страв з відео
Останні новини
Схожі новини

Публікації відсутні