У Луцьку презентували книжку про спецпідрозділ «Світязь»

У Луцьку презентували книжку про спецпідрозділ «Світязь»

У вівторок, 14 березня, у Волинському краєзнавчому музеї відбулася презентація книжки Богдана Зека «Спецпідрозділ «Світязь» в антитерористичній операції на Донбасі (2014-2018 рр)».

Захід розпочав автор книжки, завідувач відділу новітньої історії Волинського краєзнавчого музею, кандидат історичних наук Богдан Зек, який привітав усіх з Днем українського добровольця та розповів про збір матеріалів та підготовку видання до друку, – повідомили на саті музею.

– Хтось погоджувався оприлюднювати прізвище, хтось – лише позивний, хтось взагалі відмовлявся фігурувати у книзі. Для дослідження я взяв хронологічний відтинок з 2014 року по 2018 рік, бо саме у цей період тривала Антитерористична операція (АТО), – розповів Богдан Зек.

Представники влади, музейники, історики, студенти Волинського обласного ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою імені Героїв Небесної Сотні, Волинського наукового ліцею, Луцького педагогічного коледжу та усі присутні вшанували полеглих воїнів спецпідрозділу «Світязь» та усіх, хто віддав життя за волю України хвилиною мовчання.

Затим виступив один з ініціаторів виходу книги Андрій Квач, який свого часу подарував музею прапор спецпідрозділу «Світязь», що його виніс з Іловайського котла. Він наголосив на необхідності продовжити вивчати історію «Світязя». Командир роти поліції особливого призначення «Світязь» Олег Булатов зазначив, що він, як і чимало його побратимів, вступили в Об’єднану штурмову бригаду Національної поліції «Лють».

Доктор історичних наук, професор Олександр Дем’янюк розповів, як свого часу видавали щорічник про полеглих героїв «Волинський пантеон», причому останній випуск авторам довелося видавати за власні кошти.

Виконувач обов’язків начальника управління культури, з питань релігій та національностей Волинської ОВА Валерій Дмитрук розповів, що книги отримали з друку з Житомира вже під час повномасштабного вторгнення.

Очільниця Волинської обласної Малої академії наук Тетяна Михалюк відзначила участь Богдана Зека в роботі секції історії МАН, керівником якої він є, та анонсувала меморіальний дослідницько-пошуковий проєкт «Небесний легіон Волині», де буде зібрана інформація про усіх, хто загинув за волю України з 2014 року.

– Людська пам’ять нетривка і тому сучасна історія має бути зафіксована у книгах. Адже йдеться про період, коли ми боронимо незалежність своєї країни. І без перемоги – немає майбутнього, – наголосила народна депутатка України Ірина Констанкевич та нагородила Богдана Зека подякою міністра освіти та науки.

Про власний непростий досвід зустрічі перших полеглих у 2014 році та спілкування з родинами загиблих розповів перший заступник голови Волинської обласної ради Юрій Поліщук. Він нагородив Богдана Зека подякою голови облради.

На важливості спрямувати таланти дітей у правильне русло акцентувала керівниця благодійного фонду «Тільки разом» Катерина Шкльода. Адже збираючи інформацію про загиблих героїв, діти точно не залишаться байдужими.

Проректор з навчальної роботи та рекрутації, кандидат філологічних наук, професор Юрій Громик відзначив, що за презентованою книжкою нащадки вивчатимуть нинішні непрості часи, та побажав видати ще одну книгу, яка мала б завершитися 2023 роком – роком нашої перемоги. Про роботу з родинами загиблих розповіла начальниця управління освіти і науки Волинської ОВА Наталія Матвіюк. Болем була пронизана розповідь Наталії Ляшук, мами Максима Ляшука, який загинув при виході з Іловайського котла.


Бажаєте читати першим найважливіші новини Луцька та Волині? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram! Також за нашим сайтом можна стежити у Facebook, Google+ та Instagram.

Залишити коментар
#БудьПершим — підписуйся на нас у соцмережах:
Попередня новина Потрібна допомога: волинянин під час бойових дій отримав поранення
Наступна новина Оптимізація транспортної мережі: скільки їздитиме маршруток у Луцьку
Останні новини
Схожі новини