В Луцьку відбулась перша лекція з циклу про українське мистецтво «Несказане про український модернізм».
Цикл лекцій називається "Мистецтво після зламу: 1918-2018", мета якого ознайомити лучан з особливостями розвитку літератури останнього століття. Під час курсу буде розглянуто культурний контекст від кінця Першої світової війни до сьогодні в Польщі, Україні, Латвії, Білорусі. Автори саме з цих держав презентуватимуть свою творчість в рамках Міжнародного культурного фестивалю «Фронтера», який відбудеться 17-18 листопада в Луцьку.
Організаторами циклу лекцій виступають ГО "Мистецьке об'єднання «Стендаль» та Департамент культури Луцької міської ради спільно з факультетом філології та журналістики СНУ імені Лесі Українки.
В книгарні «Є» доктор філологічних наук, професор Марія Моклиця розповідала про митців і звичайних людей в модернізмі.
Вона зазначила, що людина, яка творить щось модерністське, бачить світ зовсім інакше, а тому часто її роботи важко зрозуміти.
На прикладі картини Малевича «Чорний квадрат» філологиня пояснила абстрактність людини і водночас її особливість.
«Часто, аби зрозуміти твір модерніста, потрібно подивитись на нього з іншої точки зори, не потрібно чогось вигадувати, - пояснила Марія Моклиця. – Модерністське мистецтво – дуже складне й елітарне, філософське. Воно не розважає, а спонукає до роздумів і пошуків. Над ним потрібно довго сидіти, часто «битись».
Розповіла жінка й про особливість українського модернізму:
«Український модернізм виявився самодостатнім, бо українська культура мала що показати. Навіть якщо окремі твори здаються простими, то це оманлива простота, навантажена додатковими сенсами».
Жінка також пояснила, що людина завдяки модернізму і його творам може розвивати свою чутливість, бачити й розуміти більше.
«Якщо відкрити свою індивідуальність і запитати себе: «чого мені не вистачає?», відповідь обов’язково вас знайде», - завершила професор.
Всього подібних лекцій відбудеться 6, наступна – 25 липня.
Текст та фото: Юлія КНИШ (для Першого)
Бажаєте читати першим найважливіші новини Луцька та Волині? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram! Також за нашим сайтом можна стежити у Facebook, Google+ та Instagram.