У Поворську відкрили спортивний адаптивний клуб для ветеранів та людей з інвалідністю

У Поворську відкрили спортивний адаптивний клуб для ветеранів та людей з інвалідністю

У селі Поворськ відбулось відкриття адаптивного спортивного простору, який функціонує у приміщенні Центру культури та дозвілля.  Під час заходу відбулося показове тренування для ветеранів та людей з інвалідністю, яке провів тренер Павло Брича.

 Ветеран Сергій Ткачук, який з перших днів війни вступив до лав 14-ї окремої механізованої бригади, а сьогодні тренується у новому адаптивному клубі, розповідає:

Я служив на Харківському та Донецькому напрямках. Отримав поранення поблизу села Довгеньке, після чого демобілізувався. За фахом я фізичний реабілітолог, тому дуже добре розумію важливість таких адаптивних спортивних просторів. Адже тут збираються військові та ветерани не лише для підтримки та відновлення фізичної форми, а й для спілкування.

Єгор Алєксєєнко, начальник івентвідділу ДУ «Спорт для всіх» зазначив:

Створення адаптивних клубів – це можливість для кожного ветерана відновити рухову активність, знайти підтримку, відчути власну силу та реалізувати свій потенціал. Ми завжди готові врахувати потреби ветеранів під час планування та реалізації цього проєкту. Думка ветеранів є нашим пріоритетом.

«Завдяки небайдужим жителям громади, котрі подали заявку на конкурс «Час діяти, Нестримні!» такий клуб тепер є і в Новояворівську. Наш Благодійний фонд та програма підтримки військових, ветеранів та їхніх родин «МХП Поруч» завжди будуть допомагати розвивати такі проєкти. Адже адаптивний спорт для ветеранів і людей з інвалідністю є ключовим елементом фізичного, психологічного та соціального відновлення», – каже Володимир Панченко, керівник відділу з впровадження національних проєктів Благодійного фонду «МХП-Громаді».

 Адаптивний спортивний простір – один з 15 переможців конкурсу «Час діяти, Нестримні», який на умовах співфінансування отримав грантову підтримку від Благодійного фонду «МХП-Громаді» в межах програми реінтеграції військових та ветеранів «МХП Поруч», Державної установи «Всеукраїнський центр фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх», за підтримки Міністерства молоді та спорту України в межах проєкту «Активні парки» програми Президента України.



Директор «МХП-Баффало» Західного Хабу Руслан Паш’ян:

Сьогодні ми з вами є свідками як наше суспільство змінюється. Стає адаптивним та інклюзивним. Приємно, що ми теж є частинкою та навіть в деякій мірі рушіями таких зміни. У межах програми «МХП Поруч», у громадах, ми з готовністю відгукуємось на потреби жителів та робимо все можливе, аби військові та ветерани могли швидше повернутися до цивільного життя – це один із основних наших векторів.

Додатково:

«Час діяти, Нестримні» – це конкурс грантів для громад, які можуть отримати до 400 тис. грн на створення у своєму селі чи містечку адаптивного клубу «Нестримні».
Проєкт реалізовується на території 13 областей України, а саме: Вінницькій, Волинській, Дніпропетровській, Житомирській, Івано-Франківській, Київській, Львівській, Полтавській, Сумській, Тернопільській, Хмельницькій, Черкаській, Чернігівській областях та м. Київ.

Партнери проєкту: Благодійний фонд «МХП - Громаді» в межах програми реінтеграції військових та ветеранів «МХП Поруч», Державна установа «Всеукраїнський центр фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх» в межах проєкту «Активні парки» програми Президента України, Міністерство молоді та спорту України.

Проєкт спрямований на створення та облаштування у громадах спортивних центрів, адаптованих для осіб з інвалідністю, в тому числі осіб з інвалідністю внаслідок війни, де вони зможуть займатися фізичною культурою, спілкуватися із однодумцями та отримувати фахову підтримку від кваліфікованих тренерів, стимулюючи їх реінтеграцію в соціальне життя громади.


Бажаєте читати першим найважливіші новини Луцька та Волині? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram! Також за нашим сайтом можна стежити у Facebook, Google+ та Instagram.

Залишити коментар
#БудьПершим — підписуйся на нас у соцмережах:
Попередня новина Як фільтри для очистки води впливають на ваше здоров’я
Наступна новина Битва за Соледар: як брали в полон «вагнерівців», про обстріли і штурми
Останні новини
Схожі новини

Публікації відсутні