У селах Старовижівської громади розповіли, чому самоорганізація зараз актуальна, як ніколи

У селах Старовижівської громади розповіли, чому самоорганізація зараз актуальна, як ніколи

Активність людей для вирішення різноманітних соціальних, комунальних, культурних та інших питань нині не на часі – хоча би один волиняни, який так думає, знайдеться в багатьох громадах області.  Чому ця позиція хибна? Відповідь на це питання була одною з тем тренінгів «Самоорганізація, як інструмент представлення інтересів жителів периферійних громад у відносинах із владою», що нещодавно відбулися у селах Старовижівської громади.

Під час заходів в Седлищах, Галиній Волі та Смолярах насамперед йшлося про те, як кожен житель може впливати на їх розвиток. Впливати своєю активною позицією не на словах, а на ділі. Впливати, долучившись до створення та роботи громадських організацій чи органів самоорганізації населення. Всі ці інституції не лише об’єднують людей, що близькі за поглядами, а дають реальну можливість крок за кроком міняти життя в громадах на краще.

Як зазначає експерт з самоорганізації населення Петро Лавринюк, який був один із спікерів тренінгів, є чимало можливостей, які можна використовувати для розвитку. В кожній області є безліч прикладів, коли люди об’єднуються і організовують заходи, що дають бажані результати. Крім цього, зараз відкриваються нові програми міжнародних організацій для підтримки позитивних змін в різних сферах. Водночас, поодинці таку підтримку не здобути. Ось тут якраз важливу роль і відіграє діяльність громадських організацій і органів самоорганізації населення. Особливо це актуально в тих ситуаціях, коли села не мають старости чи депутата, які живуть у їх населеному пункті, але вони хочуть впливати на розвиток їх громади.

«Ніколи таких зустрічей ще не було. Перший раз. І знаєте, що вам скажу? Самоорганізація має перспективи та допомогла б нашим людям жити краще. У нас є ті, хто б взяв на себе ініціативу, але треба більше знань і активності. Тоді більше авторитету у них було», - вважає один з учасників тренінгів Володимир.

Зауважимо, що подібні думки можна було почути в кожному селі, де відбувалися вже згадані заходи. Але, були й такі люди, які скептично сприймали все почуте. За їх словами, активність жителів то все не на  часі, бо ситуація складна і селянам не до того. Проте, у спікера тренінгів Петра Лавренюка інша думка:

«Знаєте, відмазка «не на часі» можливо б спрацювала в інший час. Але коли в життя України ввірвалася війна і військові викладаються на повну, то мешканці громад, які живуть у відносному спокої, теж мають викладатися на повну. Тобто докласти максимум зусиль і зробити ту роботу, до якої не доходили руки в мирний час. Тому більше включення людей в розвиток їх рідних сіл, селищ, містечок і міст є сьогодні актуальним, як ніколи».

Зауважимо, що вже неодноразово згадані тренінги відбулися в межах проєкту «Дії творять зміни», що реалізовує громадська організація «Волинський Інститут Права». Крім цих заходів у Старовижівській громаді ще у минулому році відбулося навчання для депутатів та місцевих посадовців, а завдяки консультації авторитетних фахівців розроблено статут громади та положення про інструменти громадської участі. Згадані документи нині чекають затвердження сесією ради. Все це для того, щоб створити більше можливостей для активнішої участі жителів Старовижівської громади у її розвитку.

Довідково:

Матеріал підготовлено за підтримки Європейського Союзу та Міжнародного Фонду «Відродження» в межах грантового компоненту проєкту EU4USociety . Матеріал відображає позицію авторів і не обов’язково відображає позицію Міжнародного фонду «Відродження» та Європейського Союзу».


Бажаєте читати першим найважливіші новини Луцька та Волині? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram! Також за нашим сайтом можна стежити у Facebook, Google+ та Instagram.

Залишити коментар
#БудьПершим — підписуйся на нас у соцмережах:
Попередня новина Відоме ім'я лучанки, яка публічно підтримувала росію та путіна
Наступна новина Джонсон знову приїхав до Києва. Обговорювали постачання важкої зброї та ППО
Останні новини
Схожі новини