Сотні чорних дір можуть знаходитися у ядрі нашої галактики – в центрі Чумацького.
Про це пише Science з посиланням на дослідження, опубліковане в журналі Nature.
Учені раніше припускали наявність у цій області нашої галактики численних дрібних чорних дір, але до сьогодні доказів цьому не було.
Астрофізик з Колумбійського університету Чарльз Хайлі та його колеги протягом останніх 10 років вивчали дані, зібрані космічною рентгенівською лабораторією NASA, яка призначена виявляти високоенергетичне випромінювання навколо зірок, що вибухнули, та біля чорних дір.
Під час дослідження в області навколо великої чорної діри, вони знайшли сотні рентгенівських джерел.
Потім учені порівняли випромінювання біля великої чорної діри з випромінюванням, яке виявили трохи далі, і помітили значні відмінності.
Хайлі зазначає, що не менше 12 джерел випромінювання, які знаходяться на відстані 3,3 світлових роки від ядра галактики, мають надзвичайно високу частку викидів на найвищих енергетичних хвилях.
Учені вважають, що ці джерела є маломасивними бінарними системами, в яких зірка обертається навколо невидимого об'єкту – чорної діри.
Якщо ця теоретична модель правильна, то у нашій галактиці справді знаходяться сотні або навіть тисячі одиночних чорних дір, які складно виявити при сучасному рівні науки і техніки.
Виконана робота може допомогти зрозуміти, як формуються і еволюціонують подвійні рентгенівські системи.
Можливо, в переповненому центрі галактики чорні діри мають більше можливостей для взаємодії з сусідніми зірками.
Також учені припускають, що центральна чорна діра притягує до себе звичайні чорні діри.
Крім того, існує гіпотеза, що звичайні чорні діри могли сформуватися разом з центральною, аналогічно до того, як планети формуються навколо зірки.
"Теоретикам доведеться з'ясувати, що відбувається", – стверджує Хейлі.
Бажаєте читати першим найважливіші новини Луцька та Волині? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram! Також за нашим сайтом можна стежити у Facebook, Google+ та Instagram.