У Володимирі помічницею ветеранів стала дружина військового

У Володимирі помічницею ветеранів стала дружина військового

З 19 листопада 2024 року у Володимирі при Центрі соціальних служб запрацювала фахівчиня з супроводу ветеранів війни та демобілізованих осіб Аліна Книш.

Про це пишуть на сторінці Володимирської міської ради. 

Чоловік Аліни нині перебуває на Донецькому напрямку, де проходить службу у батальйоні поліції особливого призначення, тому тема війни для жінки не є далекою. Крім того, до декрету їй довелось працювати в управлінні соціальної політики, де отримала досвід консультування осіб з інвалідністю, учасників бойових дій тощо.

Тож і зараз її основним завданням є первинне консультування, індивідуальний супровід та підтримка військовослужбовців, що повернулись з війни, з метою їх інтеграції у цивільне життя, аби повернення додому захисників та захисниць було для них максимально комфортним та легким. Передбачено також супровід учасників Революції Гідності, членів родин загиблих, безвісти зниклих або полонених воїнів, – йдеться в повідомленні.

У переліку послуг – перша психологічна підтримка, юридичні консультації, в тому числі щодо черг на житло, допомога з оформленням і підготовкою пакету документів на отримання посвідчень, пільг чи одноразової грошової допомоги з міського бюджету та ін.

Фахівчиня підкаже, з чого краще почати у вирішенні тієї чи іншої ситуації, допоможе скласти заяву, зробить необхідні офіційні запити у військову частину, зателефонує для консультації відповідному фахівцю у ЦНАП, ТЦК чи Пенсійний фонд, навіть піде разом із вами на прийом, якщо це буде потрібно, словом, надасть повний супровід, щоб людина, яка звернулась зі своєю проблемою, не почувалась покинутою і розгубленою, – уточнюють у міськраді.

На початку, розповідає Аліна Книш, у неї були побоювання, що має недостатньо знань і тому не завжди зможе допомогти, отже передусім вирішила налагодити контакти із фахівцями усіх служб, щоб, у разі потреби, невідкладно прояснити ситуацію для свого клієнта.

Якщо зразу не можу дати конкретної відповіді, протягом робочого дня намагаюсь все з’ясувати і перетелефонувати до людини із готовою відповіддю, – пояснює вона.

Також у WhatsApp створено групу для фахівців супроводу ветеранів з усієї України, де можна описати ситуацію і відразу отримати від колег масу готових варіантів вирішення. А ще Аліні допомагає те, що працює вона у приміщенні ветеранського простору «ВетеранХаб», де часто стає свідком розмов радника міського голови з питань ветеранської політики Сергія Невмержицького з військовими, яким він як людина з юридичною освітою допомагає своїми консультаціями. Чимало з почутого Аліна також використовує у своїй роботі. Звичайно, паралельно вивчаючи відповідні законодавчі норми.

Приміром, з лютого цього року відбудуться зміни у порядку виплат, які отримують рідні бійців, які мають статус зниклих безвісти. Тепер половина належної суми буде іти на окремий депозит, оформлений на військовослужбовця, а інші 50% будуть розподіляти на родичів, які мають право на такі виплати.

З якого приводу звертаються найбільше?

Одна з наявних проблем – коли учасник бойових дій війни отримує інвалідність і у висновках ВЛК міститься формулювання, яке позбавляє воїна можливості отримати належну грошову допомогу. Адже коли інвалідність пов’язують «із захистом Батьківщини» – передбачено одні суми, а коли просто «із проходженням військової служби» – ці виплати значно менші. На жаль, друге формулювання часто застосовують до військових, які втрачають здоров’я саме у зоні бойових дій. І такі документи можна і треба оскаржувати.

Мало хто приходить з простими питаннями. Ось військовий проживає у Володимирі, а прописаний у іншому місті на півдні України, туди через проблеми зі здоров’ям поїхати не може, щоб отримати посвідчення інваліда війни і оформити пенсію. Завдяки сприянню фахівчині із супроводу ветеранів і підготовленим нею офіційним запитам, посвідчення боєць уже має, на черзі – оформлення пенсії.

У іншому випадку – мама померлого торік ветерана, який свого часу після пережитих трьох поранень самовільно залишив частину, хоче отримати хоч якусь грошову допомогу. Воїн досі перебуває у штаті військової частини, тож зараз збирають відповідні довідки про його смерть та поховання.

Звичайно, у такій роботі потрібна емоційна стійкість, готовність витримати негативний посил від клієнта, який зіткнувся у житті з нерозумінням суспільства чи бюрократією, але усе подолати допомагає прагнення допомогти захисникам і захисницям України, членам їхніх родин.

Найважче для мене – працювати із родинами безвісти зниклих і полонених. Здається, що я не зможу підібрати потрібних слів, – ділиться пані Аліна. – Не впевнена, що треба обов’язково заспокоювати людину, яка плаче. Можливо, їй і треба виплакатись. Водночас завжди стараюсь повернути нашу зустріч у конструктивне річище, зрозумівши, що непокоїть, куди відвідувач уже звертався, чим можу допомогти йому я.

Фахівчиня продовжує: «Мені подобається ця робота. Усвідомлюю усі складнощі, але я знала, на що йшла. Вважаю, що людина не має залишатись сам на сам зі своїми проблемами, моє завдання здійснити весь супровід, щоб полегшити вирішення наболілих питань. Не кожен може знати усі свої права, уміти відстоювати їх, мати для цього достатньо грошей, не всі люди впевнено поводяться, деколи опускають руки і не можуть добитися елементарного, бо їм нема кому підказати. А я хочу таким людям допомогти».

Аліна Книш приймає в будні дні з 08.00 до 17.15 (обідня перерва з 13.00 до 14.00) за адресою вул. Івана Франка, 8 у приміщенні ГО «ВетеранХаб». Контактний телефон 099 60 11 267.

 


Бажаєте читати першим найважливіші новини Луцька та Волині? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram! Також за нашим сайтом можна стежити у Facebook, Google+ та Instagram.

Залишити коментар
#БудьПершим — підписуйся на нас у соцмережах:
Попередня новина Як майбутні командири вчились штурмувати ворожі позиції
Наступна новина Поки був на фронті, його розшукували з ТЦК. Історія «Таксиста»
Останні новини
Схожі новини

Публікації відсутні