У застосунку для військових Армія+ запрацював звіт про ураження ворожих обʼєктів. Підтвердження пошкодження чи знищення їх відбувається в бойовій системі DELTA. Звітувати почали перші 100 підрозділів, які мають високий рівень інтеграції системи DELTA.
Нова форма звітності дозволить цифровізувати та впорядкувати щоденну подачу даних про результати бойових дій у війську, пишуть на сайті Міноборони.
Звіт про ураження за минулу добу подають в Армія+ командири або їхні підлеглі раз на день. Військовослужбовці повинні бути авторизовані в бойовій системі DELTA та застосунку Армія+. Дані перевіряють аналітики Ситуаційного центру Міноборони. Оцифрований аналітичний звіт буде доступний для вищого військового командування. Паперова звітність поки що залишається. Проте саме на основі цифрового звіту про ураження планується впровадити в Армія+ подання рапорту на отримання винагороди за знищену техніку швидко та зручно.
Це великий крок у створенні актуальної та прозорої аналітики військових дій. Запуск цифрових звітів про ураження дозволяє підрозділам ЗСУ та Нацгвардії передавати об’єктивну інформацію про втрати ворога без затримок. Завдяки взаємодії Армія+ та DELTA ми забезпечуємо точний облік та достовірність інформації. Прозорість даних дозволить ухвалювати рішення, засновані на фактах, а не припущеннях. Цифровізація управління бойовими діями — це основа сучасної війни, коли важливо діяти швидше та ефективніше за ворога, — пояснює заступниця міністра з питань цифровізації Катерина Черногоренко.
Підрозділи фіксують знищені чи пошкоджені об’єкти на власних захищених шарах в системі DELTA, яка введена в експлуатацію в Силах оборони та успішно пройшла перевірку на захищеність інформації за стандартами НАТО. З DELTA об'єкти ураження додаються в Армія+ в автоматичному режимі.
Інформація про тип техніки та інші параметри підтягуються автоматично за допомогою QR-коду, згенерованого у DELTA. Можна додати як один окремий об’єкт, так і одразу групу. Це пришвидшує процес та робить його зручнішим. Армія+ при цьому не зберігає дані про об’єкти, а сформований звіт видаляється після підписання та відправляється в зашифрованому вигляді в Ситуаційний центр Міноборони.
Щоденне подання військовими частинами звітів про ураження затверджено в постанові Кабміну №63, яку уряд прийняв 21 січня. На першому етапі збирається зворотний зв’язок та аналізується сам процес звітування.
Підрозділи, які не потрапили у перелік перших для звітування в Армія+, проте бажають долучитись, можуть звернутись в службу підтримки в системі DELTA або в Армія+. У планах поширити цифрове звітування на всі підрозділи Сил оборони.
Бажаєте читати першим найважливіші новини Луцька та Волині? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram! Також за нашим сайтом можна стежити у Facebook, Google+ та Instagram.