В Україні зібралися змінити покарання за дитячу працю

В Україні зібралися змінити покарання за дитячу працю

Перед новим навчальним роком народні депутати занепокоїлися незахищеністю прав українських дітей в частині експлуатації їхньої праці. Група нардепів зареєструвала у Верховній Раді проект закону, яким пропонують кардинально змінити діючі нині норми Кримінального кодексу, пише «Сьогодні» з посиланням на UBR.

Ключовою проблемою нинішнього законодавства в частині заборони примусової дитячої праці парламентарії називають визначення вікового ліміту. Кримінальний кодекс України в його чинній редакції забороняє експлуатувати дітей до віку, з якого дозволяється працевлаштування.

На думку ініціаторів законопроекту, українське трудове законодавство «плаває» в цьому питанні і не містить конкретних вікових цензів. Проблеми пропонують вирішити радикально. Якщо документ буде прийнятий, експлуатація праці неповнолітнього (до 18 років) виявиться незаконною.

Карати експлуататорів законотворці пропонують по-різному. Якщо зараз за використання дитячої праці винному загрожує арешт на строк до 6 місяців або позбавлення волі до 3 років. Тож законопроект пропонує додати до існуючих опцій штраф від 500 до 1000 НМГ (8,5 – 17 тис. грн).

Але головна зміна стосується переліку обвинувачених в експлуатації осіб. Чинна редакція КК ніяк не поділяє суб'єктів злочину. Закону байдуже, хто саме використовував працю дітей. Покарання посилюється тільки в разі, коли експлуатації піддавалися кілька дітей, або робота завдала шкоди здоров'ю дитини.

Новий же документ пропонує суттєво посилити відповідальність «батька, матері, опікуна, іншого члена сім'ї, а також працівника освітнього, виховного або лікувального закладу» за використання дитячої праці. Цим категоріям винних пропонують позбавлення волі на строк від 3 до 5 років.

Той же термін «світить» і посадовим особам, які експлуатують працю дітей, використовуючи службове становище. Однак якщо з недбайливими «трудовиками», які збирають дитячими руками табуретки для подальшого продажу, все очевидно. То як бути з батьками, які експлуатують працю своїх дітей чи не кожен день. Адже проект не передбачає ніяких «пом'якшуючих»ди обставин для батьків. І не обумовлює критеріїв «експлуатації». Виходить, що за ґрати можна потрапити навіть за вимитий дитиною не за його волею посуд.

Покарання виглядають досить жорстко: як нові правила, так і раніше діяла відповідальність. У той же час юристи запевняють, що українським правоохоронцям абсолютно байдужа трудова завантаженість дітей.


Бажаєте читати першим найважливіші новини Луцька та Волині? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram! Також за нашим сайтом можна стежити у Facebook, Google+ та Instagram.

Залишити коментар
#БудьПершим — підписуйся на нас у соцмережах:
Попередня новина В Україні падає рівень безробіття
Наступна новина Відомий комік Євген Кошовий побажав Луцьку залишатися одним із найкращих міст України
Останні новини
Схожі новини

Публікації відсутні