В Україні заборонять рекламувати ліки

В Україні заборонять рекламувати ліки
Фото ілюстративне

Президент Володимир Зеленський увів у дію рішення РНБО від 30 липня «Про стан національної системи охорони здоров'я та невідкладні заходи щодо забезпечення громадян України медичною допомогою».

Про це йдеться в указі глави держави від 18 серпня.

Відповідно до рішення Ради нацбезпеки України, уряд має до 1 грудня 2021 року розробити й затвердити «Стратегічний план розвитку системи охорони здоров'я на період до 2030 року». Він має визначити чіткі механізми для забезпечення рівного доступу українців до своєчасної, безпечної і якісної екстреної, первинної, вторинної (спеціалізованої), третинної (високоспеціалізованої), паліативної медичної допомоги, а також реабілітації в сфері охорони здоров'я.

Цей план передбачає введення з 1 січня 2022 року індикаторів якості надання первинної медичної допомоги; започаткування ефективної системи моніторингу надання медичних послуг; посилення кримінальної відповідальності за підроблення медичної продукції та подібні злочини, що загрожують охороні здоров'я; розвиток вітчизняного виробництва вакцин та інших імунобіологічних препаратів для профілактики найпоширеніших інфекційних хвороб; поетапне включення до тарифів на медичні послуги вартості ліків, медичних виробів та витратних матеріалів, які є необхідними для надання медичних послуг та ін.

Окрім цього, задля захисту українців від шкідливого впливу самолікування передбачається встановлення до 1 січня 2024 року мораторію на рекламу в ЗМІ лікарських засобів, медичних виробів, методів профілактики, діагностики, лікування і реабілітації.

Також має бути посилено контроль за дотриманням правил рецептурного відпуску лікарських засобів; та проведено реформи в сфері обігу лікарських засобів.

Окрім цього, мають бути створені передумови для запровадження добровільного медичного страхування. Зокрема пропонується надавати податкові пільги для роботодавців і фізичних осіб у разі укладення ними відповідних договорів страхування.

Має бути збільшена мережа закладів, які надають реабілітаційну допомогу громадянам після травм чи захворювань.

Читати також: В Україні таки заборонили продаж ліків дітям до 14 років


Бажаєте читати першим найважливіші новини Луцька та Волині? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram! Також за нашим сайтом можна стежити у Facebook, Google+ та Instagram.

Залишити коментар
#БудьПершим — підписуйся на нас у соцмережах:
Попередня новина Лучанка, яка сама виховує доньку, потребує допомоги. У неї рак
Наступна новина На Волині межі одного з міст хочуть збільшити
Останні новини
Схожі новини

Публікації відсутні