В Україні зменшать заставу на місцевих виборах. Про які суми йдеться?

В Україні зменшать заставу на місцевих виборах. Про які суми йдеться?
Фото ілюстративне

Народні депутати у першому читанні ухвалили зміни до Виборчого кодексу, що стосувалися суми застави для партій та кандидатів у мери на місцевих виборах. Так, для тих, хто хоче взяти участь у виборах в селищах і містечках до 90 тисяч населення, застава взагалі не буде потрібною. У Луцьку ж сума зміниться з 283 тисяч на 32 тисячі гривень.

За це у першому читанні проголосували 248 депутатів. З проєктом закону № 2769 можна ознайомитися на офіційному сайті парламенту, інформує 24 канал.

Профільний комітет рекомендував ухвалити законопроєкт і в цілому, однак депутати відмовилися за це одразу голосувати.

Ініціатори законопроєкту раніше пояснювали, що через надмірно високу суму застави участь у виборах зможуть брати тільки ті партії та громадяни, які мають багато грошей.

Також депутати відзначили, що неприйнятним є те, що для загальнонаціональних та місцевих виборів (з кількістю виборців більше 90 тисяч) застосовуються різні принципи для розрахунку розміру грошової застави.

Ці принципи дискримінаційні щодо зазначених місцевих рад, в яких розмір грошової застави у розрахунку на одного виборця майже в 15 разів більше, ніж на парламентських, і в понад 20 разів більше, ніж на президентських виборах,
– йдеться у пояснювальній записці.

Що зміниться?

  • Відтепер розміри грошової застави будуть вираховувати за формулою: 4 мінімальні заробітні плати на 90 тисяч населення.
  • У селищах і містечках із населенням до 90 тисяч грошова застава не потрібна.

Якою застава була раніше у різних містах?

Відповідно до норм Виборчого кодексу України раніше розмір грошової застави для кандидатів на посаду міського голови був ідентичним розміру грошової застави для реєстрації партійного списку в містах з кількістю виборців від 90 тисяч і більше.

Найбільшою застава була у містах-мільйонниках із вищим доходом населення, відповідно: Києві, Одесі, Харкові, Дніпрі та Львові.

Однак, за формулою, запропонованою законом №2769, розміри застав суттєво зменшаться. Найбільшою застава все одно залишається для кандидатів у міські голови Києва, однак порядок сум суттєво змінився — з понад 4 мільйонів до 445 тисяч гривень. Застава для кандидата у міські голови Львова з понад 1 мільйона може зменшитися до 121 тисяч. Одеса з 1,3 мільйона до 147 тисяч, Луцьк – з 283 тисяч до 32 тисяч гривень.

 

Читайте також: 

 


Бажаєте читати першим найважливіші новини Луцька та Волині? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram! Також за нашим сайтом можна стежити у Facebook, Google+ та Instagram.

Залишити коментар
#БудьПершим — підписуйся на нас у соцмережах:
Попередня новина У Луцьку дозволили продавати каву. Напої будуть виносити за межі закладу
Наступна новина Розповіли, за яким графіком працюватимуть продуктові ярмарки у Луцьку
Останні новини
Схожі новини