«Відбивали геніталії, нирки та інше», – військовий Смирнов про знущання в полоні

«Відбивали геніталії, нирки та інше», – військовий Смирнов про знущання в полоні

Нещодавно звільнений з полону військовослужбовець морської піхоти Сергій Смирнов зустрівся із дружиною Крістіною та сином Данилом, які переїхали на Волинь на початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну.

Ввечері 16 жовтня жителі Нововолинської громади зустрічали військовослужбовця морської піхоти Сергія Смирнова з реабілітації після полону в Нововолинську. 17 жовтня Суспільне поспілкувалося зі Смирновими, котрі родом із Чернігівської області.

32-річний Сергій – начальник оркестру, військовий диригент бригади морської піхоти, грає на тромбоні. 28-річна Крістіна грає на флейті. Обоє – диригенти військових оркестрів. Подружжя розповіло: музика у їхній родині – це стан душі, а військова служба – це покликання і почесна місія з охорони держави.

У 2022 році Сергій Смирнов з оркестром грав концерт у Маріуполі, а також виконували гуманітарну місію. Під час прориву із заводу Ілліча боєць із побратимами потрапили в полон. Умови перебування в полоні, розповів чоловік, жахливі.

Харчування було таке, аби людині тільки не вмерти. Медицина відсутня. В Мордовії, наприклад, вони просто не лікували людей. Кожен день побиття були. А коли допитували, то там уже конкретно знущання. Хлопцям і мені, в тому числі відбивали геніталії, нирки та інше, – говорить експолонений.

Окрім фізичних знущань, був і психологічний тиск, зазначив Сергій.

Постійні приниження про свою країну, про свій народ, про себе, як особистість. І так 16 годин на добу. Коли питали мене посаду на допитах, я відповідав, що начальник оркестру, вони питали потім звання, я казав – майор. Для них це було здивування. Вони в лапках дуже любили офіцерів. І тоді починали знущатись жорстокіше, – розповів звільнений з полону захисник.

Увесь цей час дружина на Волині «оббивала пороги» різних інстанцій, аби чоловіка побачити вдома живим. У Нововолинськ, розповіла 28-річна Крістіна, переїхали, бо боялася за безпеку дитини. У подружжя Смирнових нині підростає трирічний син Данило.

На той час, у 2022-му, сказала жінка, вони проживали в Миколаєві, де проходили службу.

Сергій розповів, що вірив у повернення додому, до своєї родини. Обмін полоненими відбувся 13 вересня цього року.

Мене забрали вдень. Я думав, що поїду в інше місце. Ми довго летіли, потім їхали, знову літак. Ми постійно в мішках були. Але, ми підгледіли і побачили цивільні автобуси і людей в піджаках. Коли побачив державний прапор, то зрозумів, – сказав військовий.

Дружина захисника Крістіна Смирнова говорить: у російському полоні залишаються ще 15 музикантів з оркестру морської піхоти. Сам Сергій Смирнов нині продовжує проходити реабілітацію.


Бажаєте читати першим найважливіші новини Луцька та Волині? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram! Також за нашим сайтом можна стежити у Facebook, Google+ та Instagram.

Залишити коментар
#БудьПершим — підписуйся на нас у соцмережах:
Попередня новина Луцьк попрощався із захисником Віктором Степанюком
Наступна новина Президент відвідав українських воїнів, які лікуються в Бельгії
Останні новини
Схожі новини

Публікації відсутні