Відтепер пенсіонери-волиняни можуть отримати електронні посвідчення

Відтепер пенсіонери-волиняни можуть отримати електронні посвідчення
джерело фото: Новини Голої Пристані

З червня 2016 р. Пенсійний фонд України запровадив електронні пенсійні посвідчення (ЕПП). Ними послуговувалися лише внутрішньо переміщені особи. Вже від липня 2018 р. року цією послугою можуть скористатися всі волиняни з числа одержувачів пенсій в Ощадбанку.

Про це повідомляє прес-служба Пенсійного фонду України.

Читайте також: Шахрай у банку представився працівником і видурив у лучанина гроші

Донедавна пенсійне посвідчення було документом, який підтверджує статус пенсіонера. Його пред'являли для користування пільгами у праві на проїзд в громадському транспорті, для одержання знижки при розрахунку в торговельній мережі чи аптеках.

Такі посвідчення (пластикові картки, а подекуди ще й картонні) втрачають актуальність і незабаром залишаться у минулому. Адже нове електронне пенсійне посвідчення значно розширює можливості його користувача.

Це сучасний багатофункціональний інструмент. Насамперед, документ поєднує в собі одночасно функції звичного для нас пенсійного посвідчення та банківської платіжної картки, що забезпечує чимало переваг для його власника. Функціонує така картка у терміналах будь-якого банку як в Україні, так і за кордоном.

Читайте також: На Волині об’єднують підрозділи Пенсійного фонду

Користуючись ЕПП можна одержати пенсійні кошти, здійснити оплату комунальних послуг, розрахуватися за покупку як безпосередньо в магазині, так і через інтернет-мережу, контролювати кошти на рахунку.

Завдяки тому, що ЕПП містить графічну та електронну інформацію про власника, а також ключі електронного цифрового підпису, за його допомогою пенсіонер може повноцінно користуватися всіма державними електронними сервісами, отримувати документи на веб-порталах органів влади.

Веб-портал електронних послуг Пенсійного фонду надає власнику ЕПП доступ до численних послуг. Не виходячи з дому, можна переглядати інформацію про розмір пенсії, дані про страховий стаж, заробітну плату, сплачені страхові внески, подати заяву, звернення або скаргу. І, безумовно, електронне пенсійне посвідчення надає право користуватися всіма пільгами, які належать людині, як пенсіонеру.

Бажаючим отримати модернізований пенсійний документ слід звернутися до Пенсійного фонду за місцем перебування на обліку, або до головного управління Фонду у Волинській області та подати заяву на його виготовлення, долучивши такі документи: паспорт, документ про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків, фотокартку розміром 30х25 мм.

Посвідчення буде виготовлене безкоштовно впродовж 30 робочих днів з дня прийняття заяви від одержувача пенсії територіальним органом Пенсійного фонду. Впродовж терміну виготовлення ЕПП пенсіонер зможе одержувати пенсію через каси банку без використання картки. Видача документу здійснюється в установі банку. Разом з електронним пенсійним посвідченням банк видаватиме інструкцію щодо його використання. Термін дії такого посвідчення 3 роки.

Читайте також: У Луцьку люди з інвалідністю майже місяць не можуть вийти з будинку. ВІДЕО

Зважаючи на те, що більше 95 % наших пенсіонерів колишніх військовослужбовців та близько 30 % цивільних пенсіонерів фінансуються через Ощадбанк, рекомендуємо їм якнайшвидше осучаснити свої посвідчення та відкрити для себе можливість користуватися усіма зручними, доступними та  безкоштовними послугами Пенсійного фонду. Тож територіальні управління Фонду в області чекають охочих отримати сучасний пенсійний документ.


Бажаєте читати першим найважливіші новини Луцька та Волині? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram! Також за нашим сайтом можна стежити у Facebook, Google+ та Instagram.

Залишити коментар
#БудьПершим — підписуйся на нас у соцмережах:
Попередня новина На Волині майже сотня шкіл – без внутрішніх вбиралень. ВІДЕО
Наступна новина «Відкрита влада» про зміни в системі охорони здоров'я


Останні новини
Схожі новини